Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzone łożysko koła?


Prezes_ATNT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Auto A4 B8 2.0 TDI Avant ośka. 

Wymieniłem opony na tylnej osi ze względu na ich poząbkowanie które powodowało szum wewnątrz auta. 

Jednak zmiana dała średni efekt gdyż dalej słuchać cykliczne buczenie, huczenie z okolic lewego tylnego koła. Dźwięk pojawia się przy prędkości od 70 km/h w górę. 

Auto było na podnośniku, koła kręcone i objawów brak. Luzów na kole nie ma. 

Czy tak może objawiać się uszkodzone łożysko? Tylko powyżej jakiejś prędkości? 
Czy jakaś inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym kręcone koła były? (ręcznie) Jak tak to jedz na specjalną maszynę która rozpędzi do odpowiedniej prędkość  koło 

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak padło przednie lewe łożysko to do prędkości około 50km/h był spokój, później zaczynało się wycie im szybciej jechałem tym głośniejsze, aż do pewnej granicy około 120km/h przy której już nie było słychać tego hałasu. Też na podnośniku nie było ani luzu ani żadnych objawów zajechanego łożyska, ale po wymianie nastała błoga cisza.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie buczenia podczas toczenia. Podobny objaw jak opisywany wyżej, od ok 40km/h słychać do ok 120km/h, potem szum powietrza bardziej dominuje.

W jaki sposób dokonałeś identyfikacji które łożysko? U mnie nie ma żadnych luzów, nic sie nie grzeje? 183kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuch. Było słychać, że hałas dochodzi z przodu po stronie kierowcy. Na podnośniku też nie było żadnych luzów ani nic, ale po wymianie łożyska hałas zniknął.

Edytowane przez Zyklone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...