Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa paliwa 1.8T jaka?


MariuszAka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problemy z pompa paliwa, ciągle buczy. Postanowiłem ją w końcu wymienić od mechanika dostałem cenę za samą pompę paliwa 2500zł. Postanowiłem poszukać czegoś na własną rękę w hurtowni motoryzacyjnej powiedzieli mi 1450zł, spisał sobie numer części (8E0919051CJ) i postanowiłem napisać tutaj i zadać pytania, mianowicie gdzie i jakiej firmy pompę kupić. Nie chce nic z dolnej półki głównie interesują mnie części wysokiej jakości.

Dane auta: audi a4 b6 1.8T 150km nr nadwozia WAUZZZ8E02A084557 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat i żadnych zamienników jeśli nie można pozwolić sobie na nową to używana - ja tak zrobiłem a wcześniej 3 różne zamienniki i zawsze coś było nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj z jakiegoś rozbitka angola itp.Ja miałem z golfa 5 1.6 z małym przebiegiem pasuje i tam siedzi oryginał.Lepsze to niż zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych znalazłem coś takiego 

Co wy na to ?

https://m.czesciauto24.pl/vdo/7998364

Gdzie szukać oryginalnych i używanych części ? Mówię o necie, nie mam czasu na jazdę po szrotach do środy musze załatwić pompę bo mam duża trasę do pokonania a z tą pompą trochę się boje.

Przeszukałem allegro za używana ale nic nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz taniej.

http://e-autoparts.pl/zespol-zasilajacy-p-2093470.html

Poza tym widziałem  jakąś stronę i były dostępne same wkłady pompy vdo i w ciul taniej wychodzi. Możesz poszukać w googlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam tych wkładów wieczorem jak usiąde do kompa, dzięki za podpowiedz.

A to co podesłałeś to jest oryginał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć dzięki kolego :D

 

Poszukuje też oryginału używki sprawnej oczywiście jak by ktoś coś miał pod ręką to proszę o linka.

Jak na razie znalazłem tylko dwie 

http://allegro.pl/audi-a4-b6-pompa-paliwa-1-8-t-8e0919051ba-i7278258998.html

i

https://www.olx.pl/oferta/pompa-paliwa-audi-a4-1-8-t-bosch-orginal-CID5-IDtJ2gT.html#aff30d01c2

 

Ale skoro mówisz że VDO były montowane na pierwszy montaż to teraz się muszę grubo zastanowić.

Na pewno będzie pasowała pod a4 b6 1.8T 150km FWD z kodem silnika AVJ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając że to już będzie trzecia albo i czwarta pompa w tym aucie, wcześniejsze to własnie same oryginalne używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po numerach pod opisem to powinna. Najpewniej by było jakbyś zajrzał do pompy w samochodzie i porównał numery ori z zamiennikiem.

Prócz vdo możesz szukać pomp pierburg, też godny polecenia zamiennik.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wielkie dzięki za pomoc, pompa zakupiona VDO,dam znać za jakiś czas jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pompę ale ma trzy wejścia na kable. A w moim samochodzie są tylko dwa :( Odesłać czy można to jakoś przerobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś pompe paliwa tylko dlatego, bo trochę buczała? ja nie rozumiem takiego czegoś, póki działa i pompuje dobrze to trzeba było eksploatować. Chyba że były inne objawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, damian_27 napisał:

Wymieniłeś pompe paliwa tylko dlatego, bo trochę buczała? ja nie rozumiem takiego czegoś, póki działa i pompuje dobrze to trzeba było eksploatować. Chyba że były inne objawy. 

Po pierwsze jeszcze nie wymieniłem.

Po drugie trochę ? Gdzie napisałem że trochę ? Ona buczy cały czas i to tak głośno że na ulicy wszyscy się oglądają, a jak obok stanie stary hałasujący autobus to moja pompa go zagłuszy a tylna kanapa od strony pasażera wchodzi w takie wibracje że można uznać że mam opcje masażu w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam od nowa poszukiwania :D ale tym razem szukam wkładu pompy najlepiej vdo. Znacie jakieś strony albo macie coś pod ręką? 

Bardzo dziękuję z góry za pomoc w szukaniu, stawiam piwo jak wpadniecie do Wrocka :)

Edytowane przez MariuszAka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszAka napisał:

Rozpoczynam od nowa poszukiwania :D ale tym razem szukam wkładu pompy najlepiej vdo. Znacie jakieś strony albo macie coś pod ręką? 

Bardzo dziękuję z góry za pomoc w szukaniu, stawiam piwo jak wpadniecie do Wrocka :)

Spróbuj może wymienić filtr paliwa (to chyba o wiele tańsza opcja 100 zł), mi ustąpiły po tym wszystkie piski i buczenia, w filtrze jest chyba jakiś czujnik ciśnienia czy coś... tylko musi być oryginalny, bo jakiś tez nie tani filtr paliwa kupiłem ale nie oryginał i było to samo. 

Edytowane przez damian_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 10:53, damian_27 napisał:

Spróbuj może wymienić filtr paliwa (to chyba o wiele tańsza opcja 100 zł), mi ustąpiły po tym wszystkie piski i buczenia, w filtrze jest chyba jakiś czujnik ciśnienia czy coś... tylko musi być oryginalny, bo jakiś tez nie tani filtr paliwa kupiłem ale nie oryginał i było to samo. 

Filtr był wymieniany (oryginalny) w lutym + były sprawdzane kable jak i ciśnienie.

Nie wiem czy pisałem wcześniej ale jest to już trzecia pompa w tym aucie, wszystkie był używane oryginalne i wytrzymały max pół roku. W sumie się nie dziwie bo były kupione za niecałe 100 zł po regeneracji. W zimie pompa która jest teraz nie dawała nawet znaku życia ale gdy tylko zrobiło się cieplej od razu zaczęła buczeć czym cieplej tym głośniej. 

Nie chce się bawić w jakieś zamienniki czy używki lecę prosto w oryginał i najlepiej jak by to był sam wkład bez kosza.

Edytowane przez MariuszAka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj w wolnej chwili poszukuje wkładu, jednak nic nie mogę znaleźć.

Macie jakieś strony z oryginalnymi nowymi wkładami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Dobry jesteś w te klocki ja przeczytałem pół internetu ! W poniedziałek rozbiore pompe i sprawdzę czy to, to dokładnie. 

Dzięki za pomoc i dam znać w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...