Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana zawieszenia z 1BA na 1BE


A4 B6 Multi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zamienić zawieszenie z 1BA na sline 1BE.Mam komplet z 2.5tdi quattro czy podejdzie do 1.9tdi fwd?Rozumiem że muszę wymienić tylko amory i sprężyny ,a reszta zostaje ta sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniasz sprężyny i amory,od 2.5 przód raczej nie podejdzie, napisz jakie masz kategorie wagowe w 1ba i jakie są od 2.5 1be to Ci powiem czy podejdą

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 15:22, greg2505 napisał:

wymieniasz sprężyny i amory,od 2.5 przód raczej nie podejdzie, napisz jakie masz kategorie wagowe w 1ba i jakie są od 2.5 1be to Ci powiem czy podejdą

Jednak zakładam 1BV.I teraz moje pytanie u mnie na sprężynach w 1.9tdi 1BA mam różowy pomarańczowy i niebieski.Tył 1BV mam z 1.9tdi, a przód mogę odkupić od kolegi z 2.0tfsi 2006r.Kolory na jego biały biały zielony.
Podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielony biały biały to 8 kat wagowa może być wyżej niż masz ,ja mam 7 kat i mogło by być niżej,ale szukaj z b6 -6 kat niebieski 2x zielony lub 7kat (niebieski 3x zielony)  ,z b7 -6kat(zielony 3x fioletowy) lub 7kat (zielony biały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greg2505 napisał:

zielony biały biały to 8 kat wagowa może być wyżej niż masz ,ja mam 7 kat i mogło by być niżej,ale szukaj z b6 -6 kat niebieski 2x zielony lub 7kat (niebieski 3x zielony)  ,z b7 -6kat(zielony 3x fioletowy) lub 7kat (zielony biały)

Dzięki za odp.A jak założę te z 2.0tfsi to co auto będzie wyżej?Bo mogę je mieć po okazyjnej cenie.A tył mam z 1.9tdi B6

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce podnieść auto (bo jak auto nie wjedzie w las to jest d*pa a nie auto), mam tu jakieś sportowe zawieszenie, prawdopodobnie 1BE, przynajmniej tak wynika z VINu. Dla mnie jest za niskie, choć komfortowe. Zużyte mam już amortyzatory, więc wraz z amorkami wymienie sprężyny. Ktoś jest w stanie odpowiedzieć jakie sprężyny i jakie amortyzatory powinienem kupić? Silnik 2.0 ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej zmienia z 1ba na 1bv czyli odwrotnie jak Ty chcesz , to się może dogadajcie i już, Ty będziesz miał wysoko a on nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 w las dobre hehe uśmiałem się do łez, zakładaj lepiej 4wd bo nie wyjedziesz z tego lasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg2505 napisał:

Kolega wyżej zmienia z 1ba na 1bv czyli odwrotnie jak Ty chcesz , to się może dogadajcie i już, Ty będziesz miał wysoko a on nisko

Tylko że kolega ma 1BE ze zużytymi amorami ,więc odpada bo ja szukam 1BV w bardzo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tobias napisał:

a4 w las dobre hehe uśmiałem się do łez, zakładaj lepiej 4wd bo nie wyjedziesz z tego lasu

Kolega chyba nigdy w lesie nie był... na grzybach nawet ;) zwłaszcza na sportowym zawieszeniu xD

Czym A4 sobie zasłużyło, że do lasu ma nie wjeżdżać? Auto jak każde inne, ma służyć.

 

Kolega Multi ma 1.9TDI, a między 2.0 ALT są jakieś różne kategorie wagowe na przedniej osi (OJE itp), więc coś mogłoby tu nie zagrać. Aczkolwiek gdyby ktoś chciał wymienić 1BA to jestem za :)

Edytowane przez Rosomak91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma przód od 2.0 6 kat wagowa i jest ok, nie wiem tylko czy od 1.9 do 2.0 nie za wysoka kat wagowa , przez rowy byś przejeżdżał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, greg2505 napisał:

Znajomy ma przód od 2.0 6 kat wagowa i jest ok, nie wiem tylko czy od 1.9 do 2.0 nie za wysoka kat wagowa , przez rowy byś przejeżdżał?

Sąsiad ma 1ba seryjnie i auto jest wystarczająco wysoko :D  Leśne dukty mu nie straszne!

Sprężyny i amortyzatory mają gdzieś wybite swoje oznaczenia? Żebym chociaż wiedział czego mam szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amorach masz wybite oznaczenia, a sprężyny mają kolorowe oznaczenia na jednym ze zwojów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale zawieszenie masz wszystko opisane , oznaczenia sprężyn i kategorie wagowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg2505 napisał:

W dziale zawieszenie masz wszystko opisane , oznaczenia sprężyn i kategorie wagowe

Ale kolory chyba nie są opisane?

Edytowane przez A4 B6 Multi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg wedle tej tabelki mam 9 kat wagowa niebieski pomarańczowy różowy i teraz na tej podstawie mam znaleźć 1bv 9 kat wagowa czyli niebieski biały zielony zielony?Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przy kategoriach wagowych masz podaną wagę w kg  i przeważnie jest tak że 9kat wag 1ba odpowiada 7 kat wag 1be/bv czyli 2 kategorie niżej,jak byś wziął tą samą np 9 OJJ to przy 1BA jest 886-918 kg,a przy 1BE 941-982 kg  , a 7 kat 1BE 861-899 kg , nacisk będzie taki jak masz ale 20mm niżej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...