Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przyczepka pod zbiornik


Grzechoo131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, mam w domu taką belkę, chciałbym na jej bazie zrobic platforme pod zbiornik potocznie zwany mauser aby dowozić wodę na budowę. Nie ma to jezdzić po drodze, ma być dociągnięta woda 200 m traktorkiem. MOje pytanie brzmi w jaki sposób osadzić zbiornik na tej osi, jak nabywałem ośkę to powiedzieli zeby  srodek beczki był na środku tam  gdzie wystają amortyzatory, nie sugerowac sie ta belką wysunieta do tyłu. CZy to prawda? W necie sa przyczepki ale nie widziałem zdjecia z osia tego typu. zdjecie pogladowe z neta. Chodzi mi o to czy zbiornik powinien byc na srodku czy wysuniet 10 cm w stronę traktora?

Znalezione obrazy dla zapytania tylna belka golf

Edytowane przez Grzechoo131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej żeby ani nie miało za dużego nacisku na hak ani nie miało tendencji do ciągnięcia haka do góry to środek beczki powinien być tak jak masz koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dobrze mówili środek ciężkości ma być osadzony na belce tam gdzie są amorki. Swoją drogą to kupę zabawy będziesz miał bo trzeba dorobić dyszel, jakaś platformę pod zbiornik. Nie wiem czy nie taniej było by kupić przyczepke używana i tam wsadzić mauzera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przyczepka-i7366046274.html masz przykład przyczepka prawie gotowa przerobić tylko pod siebie i za śmieszne pieniądze. A takie okazje się zdarzają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być ciągnięta przez traktor to nie trzeba tutaj specjalnych obliczeń. Weź dospawaj grubszy profil od jednego kola do drugiego. Mausera przesuń do przodu o jakieś 5cm-10 cm od centralnego środka tego profilu żeby ci dyszel nie uciekał do góry i po sprawie. Dobrze pospawaj wszystko i wystarczy. Jak masz swoje materiały to bez sensu kupować używaną przyczepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie materiał mam na całą konstrukcję. Tylko zastanawiam się jak umieścic ten zbiornik bo ośka jest samochodowa a zaczep w traktorze jest ciut wyżej. Dlatego myślałem nad wysunięciem zbiornika w strone traktora żeby podczas jazdy ciezar był na dyszlu a nie bujało zbiornikiem porzod tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3/4 ciężaru pójdzie na dyszel to niezbyt dobry pomysł. Zaczep spokojnie wytrzyma gorzej z dyszlem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić łamany zaczep, nie musi być prosty jeśli wiesz o co chodzi, ogólnie temat mega prosty i nie ma co zbyt dużo nad tym myśleć, Dobrze wyspawac, dać parę kątowników dla wzmocnienia dyszla i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wrzucić jakąś fotkę takiego łamanego zaczepu ? tema prosty ale jak się tego nie robło to warto zapytac żeby nie przerabiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym stylu zrób jeśli chodzi o dyszel

Screenshot_20180605-142513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...