Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje przy hamowaniu


Mungooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) temat drgan przy hamowaniu. Kupilem auto mialem zwichrowana przednia tarcz od strony pasażera. Nowe klocki i tarcze wibracje ustaly po pewnym czasie zauwazylem wibracje podczas hamowania przy predkosciach powyzej 100km/h. Kupilem czujnik zegarowy sprawdzilem tarcze czy nie sa znowu zwichrowane. Od strony kierowcy bicie tarczy było 0.04 wiec mowie w normie. Od strony pasazera bicie było ok. 0.2 tarczy wiec mowie za duzo. Ściągam tarcz mierze piaste wyszlo ze krzywa. Wrzucilem nowe lozysko z nowa piasta. Nowa piasta zero bicia. Wrzucam tarcz stara nie toczona sprawdzam bicie czujnik pokazal ok. 0.04 - 0.05 więc myślę w normie. Wszystko do kupy zlozone jazda testowa no i niestety niewiele to dalo. Cały czas podczas hamowania powyzej 100km/h czuc wibracje. Myslicie ze trzeba przetoczyc te tarcze? Tylne tarcze na pewno proste bo jadąc powyzej 100km/h i zaciągajac reczny nie czuc nic. Dodatkowo kiedy odpialem koncowke drążka kierowniczego od zwrotnicy okazalo sie ze drążek kierowniczy nie trzymał wgl pomimo że końcówka drazka była okej. Wymienialem  drazki ale nie zmieniło to nic. Sprawdzilem na innym komplecie kol z nowymi oponami bo moje trochę wyzabkowane ale też nic to nie dalo. W zawieszeniu nic nie puka i nie stuka. Wczoraj dla pewności przetoczylem tarcze niby wszystko lala klocki dałem stare bo mają przejechane może 3000km i nie było widac zeby były nierownomiernie zużyte. Czuje jakby wibracje na całym aucie a czasem czuc to na kierownicy ze nie da się jej utrzymać.  Tarcze z tylu powinny być ok gdyż na ręcznym nic takiego nie czuc.  Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo nowe tarcze klocki nie pomogły moim zdaniem to jest juz wina układu zawieszenia, Taki przypadek miał brat co prawda w lexusie ale miał padnięte dwa wachacze wymienił i po biciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...