Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z hamulcami


dopesurmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem problem w swoim Passacie B5 z hamulcami. Podczas jazdy raz pedał łapie wyżej, a raz niżej. Tak powinno być? wydaje mi sie że coś jest nie tak.. Poza tym nie zauważyłem jakiś innych dolegliwości, skuteczność hamowania jest cały czas taka sama, lecz ten pedał tak jakby trudno wyczuć. Dzieje się to cały czas na bieżąco podczas jazdy i nie ważne jakbym jechał, czy trasa czy miasto.

Płyn nowy, hamulce były odpowietrzane, zaciski po regeneracji, stan hamulców bardzo dobry

coś może być nie tak? Panowie martwić się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa do wymiany tzw serwo hamulcowe u mnie tak było i wymieniłem i jest dobrze koszt to ok 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i miałeś takie same objawy? może się to pogorszyć, żebym hamulce stracił czy coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak 3 misiące jezdziłem i czasami trzeba było 2 razy hamulec nacisnąć żeby zahamować a później to mi całkiem pedał w podłogę właził i abs aż odbijał a auto słabiutko hamowało  to co u Ciebie to początki ale warto zajechać do mechanika pewnie powie to co ja bo u mnie też raz twardy raz miękki hamulec był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a serwo kupiłeś nowe czy używane? 

tak w ogóle może to mieć również związek ze sprzęgłem? bo ostatnio sprzęgło zaczęło nie odbijać do samego końca i zaczęło różnie chodzić, tylko że dzieje się tylko tak chwilowo, a wiem że to wszystko jest połączone w jakiś sposób ze sobą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jeszcze raz porządnie trzeba odpowietrzyć potem dopiero szukać innej przyczyny.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie już były hamulce robione, 2tyg temu były regenerowane wszystkie zaciski i nowy płyn, pomimo tego nic się nie zmieniło jest tak jak było wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dopesurmi napisał:

właśnie już były hamulce robione, 2tyg temu były regenerowane wszystkie zaciski i nowy płyn, pomimo tego nic się nie zmieniło jest tak jak było wcześniej

Ponowne odpowietrzenie wszystkich zacisków,na pewno jest powietrze w układzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu zacisku u mnie dwa dni pózniej musiałem odpowietrzać ponownie,masz powietrze w układzie tak jak pisze kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam że problem zaczął się od tego że raz po odpaleniu trzymały mi lekko wszystkie koła, po kilku minutach puściło i od tamtej pory tego nie zaobserwowałem tylko cały czas ten pedał chodzi różnie. 

Tylko nie wiem czy próbować coś samemu robić, czy oddać auto komuś, bo ja nawet nie mam sprzętu do odpowietrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...