Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blowoff


Barszczyku

Rekomendowane odpowiedzi

A4 B7 2.0 tfsi quattro [BGB] 2005r 

Witam planuje założyć blowoff , szukałem na forum wątku ale nie mogłem znaleźć , jakieś porady jakiej firmy kupić co z tym  związane jakieś uwagi na co zwrócić uwagę , 

z góry dzięki pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie cos takiego ...

Jest to stosunkowo ciche,w kabinie przy zamknietych oknach praktycznie nic nie slychac, syk jest mocno slyszalny na zewnatrz 

received_2131777610195682.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało tu szybkich i wściekłych którzy montują Blow-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, YoGi1984 napisał:

Chyba mało tu szybkich i wściekłych którzy montują Blow-a

Nie kumam podejścia , blowoff ma praktyczne zastosowanie z tego względu chce go zainstalować , odciąża ładnie podzespoły nadmiar wywala na zewnątrz wiec spoko opcja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, daglas napisał:

Ja mam u siebie cos takiego ...

Jest to stosunkowo ciche,w kabinie przy zamknietych oknach praktycznie nic nie slychac, syk jest mocno slyszalny na zewnatrz 

received_2131777610195682.jpeg

Super !! Podklepalbys mi szczegóły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Barszczyku napisał:

Super !! Podklepalbys mi szczegóły ?

Co chcesz wiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, daglas napisał:

Co chcesz wiedziec ?

Jaka firma co muszę kupić Oprócz samego blowoffa czy są w zestawie ze wszystkim na co zwrócić uwagę ? Hmhm najlepiej link jakiś . Ogólnie jakbyś dał radę szczegóły montażu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, YoGi1984 napisał:

Oczywiście że odciąża ale chyba nie w serii:)

Ja już kupiłem trochę dłubniętą : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Barszczyku napisał:

Jaka firma co muszę kupić Oprócz samego blowoffa czy są w zestawie ze wszystkim na co zwrócić uwagę ? Hmhm najlepiej link jakiś . Ogólnie jakbyś dał radę szczegóły montażu 

Ogolnie to ja mialem juz zamontowane to ale z tego co zauwazylem to kupujesz sam adapter nawet na aliexpress wpisz blow off 2.0 tfsi to Ci wyskocza. Odkrecasz dvke ( 3 srubki ) wsadzasz z powrotem z adapterem i tyle. Tylko przy montowaniu zanim sruby dokrecisz to zapnij kostke na dvke bo tam idzie waz olejowy do turbo i jest miejsca na styk, pozniej nieda sie kostki wpiac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, daglas napisał:

Ogolnie to ja mialem juz zamontowane to ale z tego co zauwazylem to kupujesz sam adapter nawet na aliexpress wpisz blow off 2.0 tfsi to Ci wyskocza. Odkrecasz dvke ( 3 srubki ) wsadzasz z powrotem z adapterem i tyle. Tylko przy montowaniu zanim sruby dokrecisz to zapnij kostke na dvke bo tam idzie waz olejowy do turbo i jest miejsca na styk, pozniej nieda sie kostki wpiac. 

http://www.properfekt.pl/akcesoria-samochodowe/zawory-upustowe-bov/zawory-upustowe-blow-off.html

 

Dzieki za info czytałem o tej hybrydzie ponoć jest najlepsza bo nie wywala później błędów na kompie i nie trzeba nic kalibrować . Na stronce wyżej hybryda widnieje za 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego mojego tez niema bledow a kosztuje u chinczykow chyba z 50zl w polsce pewnie cos kolo 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, daglas napisał:

Z tego mojego tez niema bledow a kosztuje u chinczykow chyba z 50zl w polsce pewnie cos kolo 90

Spoko dzięki Za info jak będę z tym działał pokaże efekty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to oprocz tego cudownego swistu efekt moze byc tylko gorszy - DV jak wiemy to nie jest typowy zawor upustowy tylko raczej zawor recyrkulacji powietrza wiec oprocz tego ze kontroluje cisnienie od strony zimnej to jeszcze w jakims tam stopniu pomaga zmniejszyc efekt turbo dziury i rekacji na gaz bo powietrze wraca z powrotem do ukladu dolotowego ... w autach o grubych mocach i duzym doladowaniu jak najbardziej ma to sens ale w naszych malutkich turbinkach nie koniecznie tym bardziej, ze poprawiona DVka wytrzymuje stage2 + bez problemu :)

P.S ostatnio jechala przede mna alfa 147 jtd z blow offem - wiec kto bogatemu zabroni ?

Edytowane przez KubiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie ma żadnego blowoffa? Bo u mnie jak mocniej przycisne i odpuszczam gaz to słyszę ten taki swist upust powietrza delikatnie. Jest to ciche i myślałem że to fabryka tak wypuściła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to lepiej sprawdz czy nie masz nieszczelnosci albo turbo Ci puszcza bo blow offa to fabrycznie nie uswiadczysz na pewno ;-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KubiaK napisał:

moim zdaniem to oprocz tego cudownego swistu efekt moze byc tylko gorszy - DV jak wiemy to nie jest typowy zawor upustowy tylko raczej zawor recyrkulacji powietrza wiec oprocz tego ze kontroluje cisnienie od strony zimnej to jeszcze w jakims tam stopniu pomaga zmniejszyc efekt turbo dziury i rekacji na gaz bo powietrze wraca z powrotem do ukladu dolotowego ... w autach o grubych mocach i duzym doladowaniu jak najbardziej ma to sens ale w naszych malutkich turbinkach nie koniecznie tym bardziej, ze poprawiona DVka wytrzymuje stage2 + bez problemu :)

P.S ostatnio jechala przede mna alfa 147 jtd z blow offem - wiec kto bogatemu zabroni ?

Teraz to nie wiem , musze się zastanowić nad zakładaniem blowoffa 

hmhmhm nie chce sobie zaszkodzić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to nie duzy koszt to sproboj i zobacz sam ocenisz i podzielisz sie z nami doswiadczeniami - jak dla mnie efekt moze byc zaden albo gorszy ( nie biore pod uwage efektu dzwiekowego ) .

jakis tam jednak helmut z mgr.inz przed nazwiskiem siedzial i to policzyl na pewno lepiej niz jakis chinczyk z blow offem za 50zl z ali expres...

Edytowane przez KubiaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KubiaK napisał:

jezeli to nie duzy koszt to sproboj i zobacz sam ocenisz i podzielisz sie z nami doswiadczeniami - jak dla mnie efekt moze byc zaden albo gorszy ( nie biore pod uwage efektu dzwiekowego ) .

jakis tam jednak helmut z mgr.inz przed nazwiskiem siedzial i to policzyl na pewno lepiej niz jakis chinczyk z blow offem za 50zl z ali expres...

http://www.properfekt.pl/akcesoria-samochodowe/zawory-upustowe-bov/zawory-upustowe-blow-off.html

 

nie chciałem chińczyka a hybrydę z polskiej firmy za 350 , czytałem o niej ze jest spoko nie wywala błędów na kompie nie jest zbytnio inwazyjna . Także pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze byloby porobienie logow z podkladka czy tam blow offem i bez i wtedy byloby wiadomo czy ma jakies skutki uboczne. Daje to fajny dzwiek w mojej ocenie innym moze sie nie podobac.

Co do helmutów i ich wyliczen ...

Powiem na przykladzie fabrycznego zaworu pcv w 2.0 tfsi ktory odpowietrza skrzynie korbowa 

W skrocie laduje opary w dolot co poteguje efekt nagaru na trzonkach zaworowych a chinczyk z aliexpress zrobil adaptery - odma wywalona, dolotu nie brudzi :)

niema co powielac stereotypow o cudownych niemcach i tandetnych chińczykach a myslec na temat zasady dzialania danych czesci i z glowa ulepszac wóz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...