Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż downpipe a4 b6 1.8t


porsche19961

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pokieruje mnie ktoś jak zmontować rurę dp? Jest ona gotowa do montażu, mam na myśli co odkręcić żeby zeby bez problemu zamontować rurkę, i jak najlepiej do niej dojść, model silnika AVJ. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz puszke filtra powietrza, odkręcasz 3 sruby turbo--> kat, od dołu najlepiej z kanału najłatwiej jest rozpiąć wydech na środku na opasce i wtedy wyciagasz całego kata z plecionka i kawałkiem rury, wtedy masz lepszy dostęp do śrub kat-->plecionka i robisz wszystko na zewnątrz, oczywiście wczęsniej musisz wykręcić sondy. Jesli nie chcesz rozpinać wydechu na opasce możesz próbować odkręcać śruby za katem na aucie ale dostęp jest słaby..

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz13 napisał:

Wyjmujesz puszke filtra powietrza, odkręcasz 3 sruby turbo--> kat, od dołu najlepiej z kanału najłatwiej jest rozpiąć wydech na środku na opasce i wtedy wyciagasz całego kata z plecionka i kawałkiem rury, wtedy masz lepszy dostęp do śrub kat-->plecionka i robisz wszystko na zewnątrz, oczywiście wczęsniej musisz wykręcić sondy. Jesli nie chcesz rozpinać wydechu na opasce możesz próbować odkręcać śruby za katem na aucie ale dostęp jest słaby..

Dziękuje ci bardzo, jak dojdzie dp biorę się do roboty i dam znać czy będą jakieś zmiany mocowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, porsche19961 napisał:

dam znać czy będą jakieś zmiany mocowe?

Bez programu to parę koni z racji luźniejszego wydechu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacek70 napisał:

Bez programu to parę koni z racji luźniejszego wydechu.?

Mapa wejdzie tydzien pozniej po DP, pany a nie bedzie problemu z check engine? sonda nie bedzie mi zamulala auta? bo wiadomo jak bede robil mape to mi wylaczy druga sonde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2018 o 13:24, Łukasz13 napisał:

 Nie będzie zamulała. Check albo bedzie albo nie.

Zamontowałem dp, turbo jakoś tam za***iście szybko nue wstaje, mocowo średnio czuje różnice, jakieś korekty trzeba nanieść? Na gaz czy cis bo  mi trochę dusi czasami hak dostaje w ciry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 20:51, porsche19961 napisał:

Zamontowałem dp, turbo jakoś tam za***iście szybko nue wstaje, mocowo średnio czuje różnice, jakieś korekty trzeba nanieść? Na gaz czy cis bo  mi trochę dusi czasami hak dostaje w ciry

i co kolego udało się odkręcić śruby za katem czy musiałeś rozpiąć wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie normalnie rozkrecilem kata, co prawda na kontre trzeba bylo dac, ale szlo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, elder0395 napisał:

i co kolego udało się odkręcić śruby za katem czy musiałeś rozpiąć wydech?

Musiałęm rozpiąc wydech, było znacznie łatwiej montować później dp i dopasować wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dawać emulator (tulejke) do drugiej sondy? Żeby check nie było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...