Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klasy wagowe, kolory oznaczenia sprężyn i amortyzatorów 1BA 1BE 1BV w Audi A4 B6/B7


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, daw9 napisał:

A co jak nie mam na wlepce oznaczeń sprężyn i nie jest oznaczenie na sprężynach widoczne? Widnieje tam tylko 1BE, z przodu widać, ale z tyłu jest tylko biały pasek widoczny.  

Można dojść po vinie? Może ktoś pomoże? 

20200804_130456.jpg

20200908_165839_resized.jpg

20200909_214912_resized.jpg

Wklej Vin Tu: 

rozkodują Ci chłopaki całe wyposażenie.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Chłopaki ja również dopiero się uczę... 

Jaki kolor sprężyn sportowych jest przybliżony do seryjnego komfortu twardości?? 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 07:10, bezdomny87 napisał:

Witam

Pomoże ktoś w doborze sprężyn i amorów na tył. Jestem zupełnie ciemny w tych sprawach ?

20210117_093311.jpg

Zawieszenie 1BV czyli najsztywniejsze oprocz S-ki. Sprezyny masz przod 7 klasa wagowa tyl 11. I teraz zalezy czy chcesz szukac sprezyn uzywek czy nowe. Jak uzywki to szukaj kolorow niebieski 2x zielony albo szary 3x brazowy. Z nowymi srednio pomoge ale musisz szykac pod zawias sport 11 klasa wagowa. Po amorki napisz sobie do kolegi o nicku dzik cos dobierze w zamienniku. chyba ze chcesz jak fabryka to albo ori ok 400zl szt albo bilstein b8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bezdomny87 napisał:

Dziękuję bardzo za pomoc ??

 No jak Szymkowi nie pomoge  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Baker112 napisał:

Przykładam się do zmiany na quattro. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jakie sprężyny mam wpakować na tył? 

1611598987183989503308555682383.jpg

Wg mnie powinieneś założyć 10 albo 11 klase wagowa. Teraz masz 9. W tej tabelce masz na dole kolory sprężyn jakich szukać. Ew mam jakieś do avanta na tyl z quattro bo kupiłem przez pomylke do oski i oddam za jakąś symboliczną kwotę (na flaszkę)plus kw. Tyle że to jakiś zamiennik. Jak byś był zainteresowany to pisz pw porobie zdjęcie itp. 

Screenshot_20210126_153637_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przymierzam się do zmiany sprężyn. Poprzedni właściciel zmieniał zawieszenie przód i założył złe sprężyny. Auto stoi na przodzie wyraźnie wyżej od tyłu. Po wykazie i ETCE doszedłem do wyniku, że potrzebuję sprężyn o nr 8E0411105DK z tym, że są one nie do zdobycia! ;/ Gdzie szukać jakiś zamienników?? Nie chce popełnić gafy jak poprzedni właściciel.
Klasa wagowa przód 0JL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, banczy napisał:

Witam wszystkich. Przymierzam się do zmiany sprężyn. Poprzedni właściciel zmieniał zawieszenie przód i założył złe sprężyny. Auto stoi na przodzie wyraźnie wyżej od tyłu. Po wykazie i ETCE doszedłem do wyniku, że potrzebuję sprężyn o nr 8E0411105DK z tym, że są one nie do zdobycia! ;/ Gdzie szukać jakiś zamienników?? Nie chce popełnić gafy jak poprzedni właściciel.
Klasa wagowa przód 0JL.

daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, banczy napisał:

@Dev, poszło smsem na nr ze stopki.

faktycznie nic sie nie zamienia, jutro sprawdze dokłądnie

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 21:29, banczy napisał:

Witam wszystkich. Przymierzam się do zmiany sprężyn. Poprzedni właściciel zmieniał zawieszenie przód i założył złe sprężyny. Auto stoi na przodzie wyraźnie wyżej od tyłu. Po wykazie i ETCE doszedłem do wyniku, że potrzebuję sprężyn o nr 8E0411105DK z tym, że są one nie do zdobycia! ;/ Gdzie szukać jakiś zamienników?? Nie chce popełnić gafy jak poprzedni właściciel.
Klasa wagowa przód 0JL.

Niestety kolega potwierdził, że nie dostanę już sprężyn o tym numerze.

Czy ktoś może pomóc dobrać odpowiednie sprężyny do tej klasy wagowej, żeby auto wyglądało jak na oryginalnym zawieszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, banczy napisał:

Niestety kolega potwierdził, że nie dostanę już sprężyn o tym numerze.

Czy ktoś może pomóc dobrać odpowiednie sprężyny do tej klasy wagowej, żeby auto wyglądało jak na oryginalnym zawieszeniu?

Szukałeś w uzywkach? Możesz dać spokojnie 1 kategorie mniej nie powinno być niżej niż ori no może z centa choć wątpię. Zwróć uwagę na kolory kropek na sprężynach. Z b6 też możesz śmiało szukać. A jak nie to chyba eibach ma linie sprężyn do seryjnych zawieszen ERL czy jakos tak. Może warto poszukać u nich na stronie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr.Joker napisał:

Szukałeś w uzywkach? Możesz dać spokojnie 1 kategorie mniej nie powinno być niżej niż ori no może z centa choć wątpię. Zwróć uwagę na kolory kropek na sprężynach. Z b6 też możesz śmiało szukać. A jak nie to chyba eibach ma linie sprężyn do seryjnych zawieszen ERL czy jakos tak. Może warto poszukać u nich na stronie 

Znalazłem takie coś wychodzi ze os rzednia trzeba by się tylko upewnić na 100% 

EIBACH.PL

Pojedyncza sprężyna ERL d=14,75 mm do AUDI A4 (8EC, B7) 2.0 TFSI. Numer katalogowy R10136

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr.Joker napisał:

Szukałeś w uzywkach? Możesz dać spokojnie 1 kategorie mniej nie powinno być niżej niż ori no może z centa choć wątpię. Zwróć uwagę na kolory kropek na sprężynach. Z b6 też możesz śmiało szukać. A jak nie to chyba eibach ma linie sprężyn do seryjnych zawieszen ERL czy jakos tak. Może warto poszukać u nich na stronie 

Ta sprężyna co mi wysłałeś jest do sedana. Przeszukałem całego olxa i allegro i nic nie znalazłem. Oznaczenie kropek według rozpiski to różowy biały biały. W google na zagranicznych są jakieś sprężyny o tym oznaczeniu ale ceny oczywiście te same, tylko że w euro.

Dzwoniłem do ASO Audi i mają takie sprężynki 8E0411105DK , sprowadzone z Niemiec, z tym że koszt jednej to 599 zł :angry:. Czyli wychodzi na to, że na rynku są gdzieś dostępne i na pewno odpowiedniki jakieś są.

Edytowane przez banczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, banczy napisał:

Ta sprężyna co mi wysłałeś jest do sedana. Przeszukałem całego olxa i allegro i nic nie znalazłem. Oznaczenie kropek według rozpiski to różowy biały biały. W google na zagranicznych są jakieś sprężyny o tym oznaczeniu ale ceny oczywiście te same, tylko że w euro.

Dzwoniłem do ASO Audi i mają takie sprężynki 8E0411105DK , sprowadzone z Niemiec, z tym że koszt jednej to 599 zł :angry:. Czyli wychodzi na to, że na rynku są gdzieś dostępne i na pewno odpowiedniki jakieś są.

I co z tego ze z sedana jak ty chcesz tylko na przod tak wiec to jeden czort z czego bedzie byle by naciski sie zgadzaly ? bo tak zrozumialem tym bardziej ze podales kategorie wagowas tylko przedniej osi. Mam tu cos takiego tylko ze z seata exeo a to tez jest jeden pies bo zawias ten sam co a4b7. Po kropkach wychodzi ze 10 kategoria wagowa i z 2.0tdi wiec wagowo to samo co 2.0tfsi. Sam mam gwint z exeo w b6 i smiga cacy. ja bym wzial to na twoim miejscu. przeczytaj dokladnie opis bo gosciu podal cene za sam przod wiec powinien sprzedac osobno.

WWW.OLX.PL

Witam serdecznie Przedmiotem sprzedaży są sprężyny tylne zawieszenia, pochodzą z Seata Exeo z 2012r, 2.0tdi, manual, kombi. Pasują do audi A4 b7, dostępne 2sztuki przednie, sprzedaję w...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem. Koszt wymiany to około 160 zł od strony. Jak zamontuje to będę opisywał jak się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od tych tabelek z pierwszej strony kręćka idzie dostać. Przód mam ładnie (chyba) ale tył mi siedzi jakbym cement na budowę woził. Rozkoduje mi ktoś kumaty jakie sprężynki potrzebuję ? (numerki i kropki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta potrzebna. Masz 0YM czyli kategoria wagowa 12 do tego zawias 1BE czyli sprężyna o numerze 8E0 511 115 DN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...