Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klasy wagowe, kolory oznaczenia sprężyn i amortyzatorów 1BA 1BE 1BV w Audi A4 B6/B7


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Aha to o to w tym biega

czyli na przód mam OJJ do 1BE czyli klasa 9 nr 8E0 411 105 CH (niebieski biały zielony zielony) a amor 8E0 413 031 CL

a do tyłu amor 8E0 513 036 AF

Dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że mam zawias 1BV, ubrany w laczki 235x45 17” prezentuje się to dość przyzwoicie leży ciekawie i prowadzi dobrze, ale twardość czuje na maksa. Mam to auto kilka dni i nawet nie jestem pewien czy faktycznie siedzi tam oryginał, a może ktoś coś zmienił w trakcie ujeżdżania. Na oko za felgą dopatrzyłem się tylko czerwonego amorka. Chciałbym je podnieść z 2 cm, ponieważ wjazd do domu z drogi asfaltowej mam na 300m drogę, która ma dość mocne wyboje, a druga sprawa przy dość mocnym skręcie na wybojach uderzam w nadkole nawet z małą prędkością. Moglibyście zaproponować jakieś rozwiązanie? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zweryfikuj co fizycznie siedzi na aucie, czyli numery amorków i kolory sprężyn przód i tył ( zrób też pomiary wysokości do nadkola każdego koła, auto musi stać na równej powierzchni bez obciążenia. będzie nam łatwiej ustalić co jest i co z tym zrobić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnośnie zawieszenia z przodu przodu audi b6 1.8 T  zawieszenie 1BE klasa wagowa 6  sprężyna 8E0411105 CE amorek 8E0313413031Ck klasa wagowa od 2  do 7

w BE jest jeszcze amor 8E0313413031 Cl klasa wagowa od 8 do 12 

mam okazję kupić takie amorki Cl z małym przebiegiem tylko czy będzie pasowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aker napisał:

Witam

mam pytanie odnośnie zawieszenia z przodu przodu audi b6 1.8 T  zawieszenie 1BE klasa wagowa 6  sprężyna 8E0411105 CE amorek 8E0313413031Ck klasa wagowa od 2  do 7

w BE jest jeszcze amor 8E0313413031 Cl klasa wagowa od 8 do 12 

mam okazję kupić takie amorki Cl z małym przebiegiem tylko czy będzie pasowało ?

Pasowac beda tylko bedzie ciut wieksza sila tlumienia bo sa przeznaczone do ciezszego auta ale w 1.8t  szly tez 5m wiec mysle ze bedzie wszysko ok. W 1be bylo np 3m i 5m. Potem juz 1bv 7m  9m i nie wiem czy nie 10m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr.Joker napisał:

Pasowac beda tylko bedzie ciut wieksza sila tlumienia bo sa przeznaczone do ciezszego auta ale w 1.8t  szly tez 5m wiec mysle ze bedzie wszysko ok. W 1be bylo np 3m i 5m. Potem juz 1bv 7m  9m i nie wiem czy nie 10m

1BE.. 5M  amor to 8E0313413031 Cl i jest do kupienia z małym przebiegiem na pewno jest różnica tylko jak duża więc trzeba przemyśleć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 14:20, Mr.Joker napisał:

I co z tego ze z sedana jak ty chcesz tylko na przod tak wiec to jeden czort z czego bedzie byle by naciski sie zgadzaly ? bo tak zrozumialem tym bardziej ze podales kategorie wagowas tylko przedniej osi. Mam tu cos takiego tylko ze z seata exeo a to tez jest jeden pies bo zawias ten sam co a4b7. Po kropkach wychodzi ze 10 kategoria wagowa i z 2.0tdi wiec wagowo to samo co 2.0tfsi. Sam mam gwint z exeo w b6 i smiga cacy. ja bym wzial to na twoim miejscu. przeczytaj dokladnie opis bo gosciu podal cene za sam przod wiec powinien sprzedac osobno.

WWW.OLX.PL

Witam serdecznie Przedmiotem sprzedaży są sprężyny tylne zawieszenia, pochodzą z Seata Exeo z 2012r, 2.0tdi, manual, kombi. Pasują do audi A4 b7, dostępne 2sztuki przednie, sprzedaję w...

 

Te sprężynki z Seata Exeo na przód (biały, różowy) totalnie już mi rozjechały zawieszenie. Jest jeszcze wyżej niż poprzednio co miałem. Niech ktoś da radę, na jakie sprężyny wymienić raz i porządnie! Podziękuję piwkiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, banczy napisał:

Te sprężynki z Seata Exeo na przód (biały, różowy) totalnie już mi rozjechały zawieszenie. Jest jeszcze wyżej niż poprzednio co miałem. Niech ktoś da radę, na jakie sprężyny wymienić raz i porządnie! Podziękuję piwkiem. Pozdrawiam

Masz kody zawieszenia na naklejce i w pierwszym pocie opis jeśli nie możesz  tego ogarnąć podrzuć foto wlepki sprawdzę.Mowa o zawieszeniu fabrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, banczy napisał:

Te sprężynki z Seata Exeo na przód (biały, różowy) totalnie już mi rozjechały zawieszenie. Jest jeszcze wyżej niż poprzednio co miałem. Niech ktoś da radę, na jakie sprężyny wymienić raz i porządnie! Podziękuję piwkiem. Pozdrawiam

Duzo poszedl do gory wzgledem tego co miales ? Dziwne bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aker napisał:

Masz kody zawieszenia na naklejce i w pierwszym pocie opis jeśli nie możesz  tego ogarnąć podrzuć foto wlepki sprawdzę.Mowa o zawieszeniu fabrycznym

Juz kolega pisal jaka ma klase wagowa. OJL czyli 11klasa wagowa zawias seria. te ktore mu zaproponowalem z exeo po kropkach wychodzily ze 10 klasa wagowa. Jezeli zawieszenia w b7 i exeo sa identyczne to powino grac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aker napisał:

Masz kody zawieszenia na naklejce i w pierwszym pocie opis jeśli nie możesz  tego ogarnąć podrzuć foto wlepki sprawdzę.Mowa o zawieszeniu fabrycznym

Według wlepy 0JL.  Model autka tak jak w profilu.

5 minut temu, Mr.Joker napisał:

Duzo poszedl do gory wzgledem tego co miales ? Dziwne bardzo.

No poszedł z 2 cm wyżej. Nawet po samych światłach widać... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, banczy napisał:

Według wlepy 0JL.  Model autka tak jak w profilu.

No poszedł z 2 cm wyżej. Nawet po samych światłach widać... ;/

Nie bede sie tu bronil na sile bo dalem ciala, znalazlem nie to co potrzeba bedac przekonanym ze spasuje ale moze wczesniej mial tak stac tylko np tyl juz siadl sporo i temu ta roznica byla bardzo zauwazalna . Zmierz od nadkoli do rantu blotnikow ile jest na 1BA powinienes miec wszedzie okolo 68cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kod na tył jakie masz teraz ? ori.wychodzi przód  8E0411105Dk różowy,biały biały klasa 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mr.Joker napisał:

Zmierz od nadkoli do rantu blotnikow ile jest na 1BA powinienes miec wszedzie okolo 68cm.

Sorki, ale nie czaje jak od nadkoli do rantów ;/ Że wysokość taka od ziemii? do nadkola? To chyba będzie różne w zależności od opon? Jak tak, to zaraz zejdę na dół i zmierzę..

26 minut temu, aker napisał:

Jeszcze kod na tył jakie masz teraz ? ori.wychodzi przód  8E0411105Dk różowy,biały biały klasa 11

Na tyle mam według wlepy 0YN. To że ori ma nr 8E0411105Dk różowy,biały biały i klase 11 to wiem. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć sprężyn o tym numerze. Wiadomo,  że zamiennik jakiś też mógłby być, tylko jaki???

Edytowane przez banczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, banczy napisał:

Sorki, ale nie czaje jak od nadkoli do rantów ;/

Na tyle mam według wlepy 0YN. To że ori ma nr 8E0411105Dk różowy,biały biały i klase 11 to wiem. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć sprężyn o tym numerze. Wiadomo,  że zamiennik jakiś też mógłby być, tylko jaki???

moj blad :facepalm: mialo byc od ziemi do rantow nadkoli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie zamienników sprężyn pisz do @dzik, mi znalazł zamienniki na tył z lesjofors i po zmianie w końcu mam idealnie przód i tył na 66cm +- 3mm na zawiasie 1BE czyli jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.Joker napisał:

moj blad :facepalm: mialo byc od ziemi do rantow nadkoli.

 

przód mam 67,4 cm. a tył 62-63. Oponki 205/55 R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, banczy napisał:

przód mam 67,4 cm. a tył 62-63. Oponki 205/55 R16.

No to masz odpowiedź. Przód siedzi prawidlowo jak na 1ba nawet z tamtymi sprezynami wysokość wychodzi coś jak s line czyli - 2cm niżej niż 1ba. 

Natomiast tyl masz niżej o prawie 6cm od serii czyli 1ba i i nawet jest niżej niż s line. Także poprzedni właściciel dobrze dobrał sprężyny ja w sumie też tylko problem jest z tylem. Najlepiej daj wlepke serwisowa to się coś wymyśli. Zależy jeszcze czego oczekujesz czy przodu nisko jak tyl czy podniesc tyl chcesz. 

Edytowane przez Mr.Joker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...