Jump to content

Klasy wagowe, kolory oznaczenia sprężyn i amortyzatorów 1BA 1BE 1BV

Recommended Posts

12 minut temu, banczy napisał:

@Dev, poszło smsem na nr ze stopki.

faktycznie nic sie nie zamienia, jutro sprawdze dokłądnie

Edited by Dev
W dniu 31.01.2021 o 21:29, banczy napisał:

Witam wszystkich. Przymierzam się do zmiany sprężyn. Poprzedni właściciel zmieniał zawieszenie przód i założył złe sprężyny. Auto stoi na przodzie wyraźnie wyżej od tyłu. Po wykazie i ETCE doszedłem do wyniku, że potrzebuję sprężyn o nr 8E0411105DK z tym, że są one nie do zdobycia! ;/ Gdzie szukać jakiś zamienników?? Nie chce popełnić gafy jak poprzedni właściciel.
Klasa wagowa przód 0JL.

Niestety kolega potwierdził, że nie dostanę już sprężyn o tym numerze.

Czy ktoś może pomóc dobrać odpowiednie sprężyny do tej klasy wagowej, żeby auto wyglądało jak na oryginalnym zawieszeniu?

6 godzin temu, banczy napisał:

Niestety kolega potwierdził, że nie dostanę już sprężyn o tym numerze.

Czy ktoś może pomóc dobrać odpowiednie sprężyny do tej klasy wagowej, żeby auto wyglądało jak na oryginalnym zawieszeniu?

Szukałeś w uzywkach? Możesz dać spokojnie 1 kategorie mniej nie powinno być niżej niż ori no może z centa choć wątpię. Zwróć uwagę na kolory kropek na sprężynach. Z b6 też możesz śmiało szukać. A jak nie to chyba eibach ma linie sprężyn do seryjnych zawieszen ERL czy jakos tak. Może warto poszukać u nich na stronie 

17 minut temu, Mr.Joker napisał:

Szukałeś w uzywkach? Możesz dać spokojnie 1 kategorie mniej nie powinno być niżej niż ori no może z centa choć wątpię. Zwróć uwagę na kolory kropek na sprężynach. Z b6 też możesz śmiało szukać. A jak nie to chyba eibach ma linie sprężyn do seryjnych zawieszen ERL czy jakos tak. Może warto poszukać u nich na stronie 

Znalazłem takie coś wychodzi ze os rzednia trzeba by się tylko upewnić na 100% 

EIBACH.PL

Pojedyncza sprężyna ERL d=14,75 mm do AUDI A4 (8EC, B7) 2.0 TFSI. Numer katalogowy R10136

5 godzin temu, Mr.Joker napisał:

Ta sprężyna co mi wysłałeś jest do sedana. Przeszukałem całego olxa i allegro i nic nie znalazłem. Oznaczenie kropek według rozpiski to różowy biały biały. W google na zagranicznych są jakieś sprężyny o tym oznaczeniu ale ceny oczywiście te same, tylko że w euro.

Dzwoniłem do ASO Audi i mają takie sprężynki 8E0411105DK , sprowadzone z Niemiec, z tym że koszt jednej to 599 zł :angry:. Czyli wychodzi na to, że na rynku są gdzieś dostępne i na pewno odpowiedniki jakieś są.

Edited by banczy
3 godziny temu, banczy napisał:

Ta sprężyna co mi wysłałeś jest do sedana. Przeszukałem całego olxa i allegro i nic nie znalazłem. Oznaczenie kropek według rozpiski to różowy biały biały. W google na zagranicznych są jakieś sprężyny o tym oznaczeniu ale ceny oczywiście te same, tylko że w euro.

Dzwoniłem do ASO Audi i mają takie sprężynki 8E0411105DK , sprowadzone z Niemiec, z tym że koszt jednej to 599 zł :angry:. Czyli wychodzi na to, że na rynku są gdzieś dostępne i na pewno odpowiedniki jakieś są.

I co z tego ze z sedana jak ty chcesz tylko na przod tak wiec to jeden czort z czego bedzie byle by naciski sie zgadzaly ? bo tak zrozumialem tym bardziej ze podales kategorie wagowas tylko przedniej osi. Mam tu cos takiego tylko ze z seata exeo a to tez jest jeden pies bo zawias ten sam co a4b7. Po kropkach wychodzi ze 10 kategoria wagowa i z 2.0tdi wiec wagowo to samo co 2.0tfsi. Sam mam gwint z exeo w b6 i smiga cacy. ja bym wzial to na twoim miejscu. przeczytaj dokladnie opis bo gosciu podal cene za sam przod wiec powinien sprzedac osobno.

WWW.OLX.PL

Witam serdecznie Przedmiotem sprzedaży są sprężyny tylne zawieszenia, pochodzą z Seata Exeo z 2012r, 2.0tdi, manual, kombi. Pasują do audi A4 b7, dostępne 2sztuki przednie, sprzedaję w...

Zamówiłem. Koszt wymiany to około 160 zł od strony. Jak zamontuje to będę opisywał jak się spisuje.

Panowie od tych tabelek z pierwszej strony kręćka idzie dostać. Przód mam ładnie (chyba) ale tył mi siedzi jakbym cement na budowę woził. Rozkoduje mi ktoś kumaty jakie sprężynki potrzebuję ? (numerki i kropki)

1 minuta potrzebna. Masz 0YM czyli kategoria wagowa 12 do tego zawias 1BE czyli sprężyna o numerze 8E0 511 115 DN

Aha to o to w tym biega

czyli na przód mam OJJ do 1BE czyli klasa 9 nr 8E0 411 105 CH (niebieski biały zielony zielony) a amor 8E0 413 031 CL

a do tyłu amor 8E0 513 036 AF

Dobrze ?