Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 nie działa tempomat


kkriss_24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawdzalem vcds-em i w kodowaniu silnika jak i w kierownicy tempomat jest aktywowany na liczniku pojawia sie predkosc odnosnie tempomatu ktora mozna  zwiekszac lub zmniejszac lecz tempomat nie chce sie zalaczyc moze ktos mial juz taki przypadek 

34140922_1721905454511312_7433013098451042304_n.jpg

tempomat kierownica.PNG

tempomat silnik.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b7 miałem uszkodzony czujnik położenia sprzęgła, ale wtedy tez przy zmianie biegów powoli obroty spadały

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik sprzegła działa poniewaz  odpalanie auta idzie przez srzegło jak i zwalnianie hamulca recznego, dziwna sprawa ale udało mi sie zalaczyc tempomat lecz cos jest nie tak z sygnalizacja biegow na liczniku

gdy jade na 1 biegu nie ma nic

na 2 biegu pojawia sie 2 dziala tempomat

na 3 biegu dalej jest 2- 3  dziala tempomat

na 4 biegu pojawia sie 3- dziala tempomat

na 5 biegu pojawia sie 4-5 lub 4-6 dziala tempomat

na 6 biegu nie ma nic i tu tempomat jest automatycznie rozlanczany

sprawdzilem takze czujnik wstecznego zamieniajac przewody na czujniku wstecznego pin 1 z pinem 3 i po zamianie gdy wlanczam wsteczny wlacza sie parktronic i swiatlo wstecznego  gdy wlaczam 1 i 2 bieg rowniez wlancza sie parktronic i swiatlo wstecznego sygnalizacja biegow na liczniku jest taka sam jak przed zamiana przewodow na czujniku wstecznego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika rozlacza tempomat ,bo nie wie na jakim biegu jedzie auto - w tym momencie znika informacja z FISa.

Pytanie czy cos bylo kombinowane z ECU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wgrany chip a przed wgraniem chipa byla robiona aktualizacja ECU, z FWD swap na quattro pompa abs zalozona jest od quattro w ecu silnika jak  pompie abs i liczniku nie ma bledow kola sa 19/35/235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ECU zakodowane jest quattro ?

Wyglada na to ze nie.

Skrzynia od quattro ma inne przelozenia ,nie pokrywa sie mapa przelozen ,stad ECU pokazuje blednie ,badz wogole nie pokazuje biegow na FISie ,w tym momencie przestaje dzialac rowniez tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie coś jak dokładałem quattro do swojej a6 c6 u mnie okazało się ze dyfer ma inne przełożenia niż torsem w skrzyni . Następstwem tego było zmielenie torsenu powód tylne koła kręciły się szybciej niż przednie . Wtedy u mnie tempomat również nie działał po zmianie dyfra na odpowiedni i wymianie skrzyni wszystko zadziałało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja ostatnio robiłem remap silnika i od tego czasu tempomat nie dziala i Vcds wyswietla blad 4482 w sekcji silnik. Jakieś pomysły koledzy?

1D2AE557-200E-4E5D-8628-566B5DF3A53B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się, u mnie też nie działa. Przyciągam dźwignie do siebie, naciskam set, próbowałem w różnych konfiguracjach i nic się nie dzieje. 

 

Od czego zacząć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...