Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym zastąpić środkowy tłumik?


kamilm123

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej A4 B6 1.8T Quattro tłumik środkowy, ten na pierwszym zdjęciu uległ całkowitej korozji i mam pytanie odnośnie tego na co go wymienić.  Chcę wspawać tam zwykłe rury lub strumienice. Co wybrać? Chodzi mi o coś takiego jak na drugim zdjęciu tylko, że myślałem o zwykłych rurkach. Co o tym myślicie?

15QeH6E.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tlumik jest w jakimś celu, nie kombinuj tylko wstawiaj nowy.

 

Cytat

Tłumik samochodowy - jedna z części układu wydechowego, niezbędna do prawidłowego przetwarzania spalinwydobywających się z silnika, a także do prawidłowego redukowania hałasu.

Liczbę tłumików w układzie wylotowym dobiera się ze względu na właściwości tłumienia hałasu przez różne tłumiki. Zwykle stosuje się dwa lub trzy tłumiki wylotowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mędrkuj cytatami. Taki tłumik w oryginale to koszt około 800zł, zamienników nie ma. Pytałem czy lepiej wstawić zwykłą rurę czy jakąś strumienice także decyzje o zamianie już podjąłem i czekam na konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumienica to lipa. Polecam zwykłą rurę aluminiowaną a jeżeli ma to być nieśmiertelne to nierdzewka na wcisk i obejmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do spawacza za 100 zł wspawa Ci zwykłe rury i tyle. I dobra rada - wydech można pomalować farbą do wydechu i wtedy nie rdzewieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamiast tego tłumika wspawasz dwie rurki to dźwięk ci się zmieni. Przerabiałem ten temat u siebie i bez tego środkowego na samych rurkach dźwięk był średni. Wpadał w rezonans i pyrkało to jakby były przerdzewiałe tłumiki. Już lepiej dobrać dwa przelotowe w środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs dziadek, a jakie tłumiki byś polecał? Nie chcę jakichś tuningowych tylko zwykłe, żeby było podobnie jak w oryginale.

TŁUMIK UNIWERSALNY PRZELOTOWY ŚRODKOWY fi 50MMTakie najzwyklejsze tłumiki przelotowe za 70zł kupić dwa i będzie ok?

Edytowane przez kamilm123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do zakladu ktory specjalizuje sie w ukladach wydechowych , zazwyczaj maja na pulkach mnostwo roznych tlumikow, niech dobiora Ci tlumiki przelotowe srodkowe z jakiegos innego wozu nakwieksze jakie wejda w miejsce ori tlumilka i bedzie ok. 

ori srednica rur w tamtym miejscu to 45 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki sa jak najbardziej. ja osobiscie mam z baq garage i jestem zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 23:55, b0ciaM napisał:

zamienniki sa jak najbardziej. ja osobiscie mam z baq garage i jestem zadowolony

 

A masz może wymiary tego tłumika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pitrek951 napisał:

A masz może wymiary tego tłumika? 

niestety nie mam wymiarow nigdzie na komputerze, poszperalem na emailu i stronie baq garage ale nie mam nic. fizycznie wyglada mniej wiecjej jak tutaj na zdjeciu: 

Oryginalna pucha jest plaska , ten niestety troche odstaje i trzeba o tym pamietac przejezdzajac przez jakies garby, krawezniki itp. 

 

Edit: znajazlem kilka zdjec w telefonie z mojego montazu, moze sie do czegos przydadza.

Audi-S5-4[1].jpg

received_10213536587943571.jpeg

received_10213536586903545.jpeg

received_10213536595623763.jpeg

Edytowane przez b0ciaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...