Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t AEB problem z odpalaniem


mario1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy klubowicze może odswieze kotleta lub nie bo szukając po forum nie znalazłem takiego tematu, pytanie mam audi 1.8t AEB 98r i od pewnego czasu mam problem z opalaniem mianowicie pompa nie podaje paliwa po kluczyku i jest brak prądy na bezpiecznik pompy  ale jak zaczynam kręcić rozrusznikiem wsystko jest ok prad na bezpieczniku jest i auto chodzi bez problemu brak błędów na vagu bezpiecznik i przekaźnik caly,i moje pytanie czy ten model powinien mieć prąd na tym bezpieczniku po kluczyk i czy pompa tez powinna przez chwile podać paluwo

Edytowane przez mario1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać trochę więcej informacji na ten temat bo nie wiem czy gonić się po elektrykach lub szukać mechanicznej przyczyny a może poprostu ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mario1980 napisał:

Chciałbym uzyskać trochę więcej informacji na ten temat bo nie wiem czy gonić się po elektrykach lub szukać mechanicznej przyczyny a może poprostu ten typ tak ma

Może dokładniej opiszę problem auto po nocy a nawet po godzinnym postoju ma problemu z odpaleniem tzn długo można muszę kręcić zanim odpali a jak odpalić jest ok chodzi bez problemu nie szarpie i nie gaśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google oraz inne tematy na forum mówią, że w aeb pompa załącza się przy odpalaniu. Na długie kręcenie może być dużo powodów: czujnik temperatury, lewe powietrze, kiepskie świece, zapchany filtr paliwa, słabe ciśnienie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi tylko sprawdzić szczelność i świece czujnik temperatury wymieniony pokazuje prawidłowe wartości filtr paliwa wymieniony ciśnienie paliwa na jałowym 3.5 bara po dodaniu gazu 4 bary już mi ręce opadają ale dzięki mszark za podpowiedź przynajmniej wiem że nie muszę szarpać się z elektrykiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przekaźnik po chwili może załapywać, pompa paliwa, przepustnica. Mam to samo i jeszcze nie znalazłem odpowiedzi:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik zmieniałem nie na nowy ale inny ori i bez zmian przepustnica czyszczona jest lustro pozostaje pompa paliwa ale póki co czas nie pozwala ogarnąć tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...