Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z dwumasą Audi A4 b6 1.9 tdi


Bartosz2405

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Audi A4 b6 1.9 tdi 130 km AVF z wagrana mapa na około 170 km (gdy kupiłem auto już miało wygrana mapę) zrobiłem tym samochodem może 3 tys km i zaczęło się ślizgać sprzęgło, stare sprzęgło wyjąłem i dałem do obicia kevlarem teraz sobie radzi z taką mocą bez problemu ale pojawił się nowy problem siadła dwumasa i teraz takie pytanie co byście mi radzili zrobić? Dwunasa jest firmy Sachs i wytrzymała tylko 30 tyś km. Chciałbym kupić nową dwumasą i wstawić sprzęgło które zregenerowałem tylko nie wiem co robić, chciałbym wstawić sztywne koło zamachowe tylko czy sprzęgło będzie pasować? Z kolei jak kupie taka samą dwumase to znowu mi siądzie po 30 tysiącach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się objawia ta padnięta dwumasa? 30tyś to bardzo mało. Podejrzeewam że masz jednak jakiś problem z tarczą sprzęgła, może dlatego że docisk ma delikatny stożek. Kevlarowe okładziny są kapryśne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa jestem pewny, auto szarpalo przy ruszaniu i silnik mocno drgal a teraz urwała się do końca i nie może nawet ruszyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza i doscisk nie podejdzie do sztywnego.

Mozliwe ze za duzy nm.jest i zabil kolo.

Kolego masz wykres jakiś tego programu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kupiłem już auto po tuningu, nie wiem co będzie lepsze czy kupić taką samą dwumase która mam teraz i wstawić stare sprzęgło bo jest mocniejsze ale z kolei za 30 tyś będzie to samo, jeżeli kupię sztywne koło to może wytrzyma dłużej ale z kolei zaraz siądzie sprzęgło, mógłbym jej wgrać stara mapę ale to następny wydatek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zacząć od sprawdzenia programu, jeśli jest tak jak mówisz, czego byś nie zrobił będzie to kasa wywalona w błoto... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dwumasa jest już urwana i auto nie jeździ, orientujesz się ile kosztuje wgranie mapy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgranie mapy to nie majątek. Szczerze polecić mogę forumowicza o nicku @Galetto.  Chłopak naprawdę wie co robi i po samych logach dynamicznych będzie wiedział co jest nie tak. Jedyny minus, że masz do niego kawałek... Napisz, zapytaj, na pewno Ci pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj problemem byłoby dostać jakis wsad zrobiony tj cos z podniesieniem mocy.

Mysle ze jakbys zalatwil sobie kabelek i lapka to bez problemu ktos Ci podesle ori wsad z avf a nawet w sieci znajdziesz takowy.

Wiem ze dm to duzy koszt ale masz duze sprzeglo co wytrzyma wieksze moce niz te malutkie.

Nie musisz jezdzic autem.

Dobry kierownik po dostaniu tego wsady dojdzie co jest nie halo..

Co bym radzil to ogarnac kogos kto ma program i lapka zgrac ten wsad i poszukac kogos kto to obluka i powie czy program nie jest zbyt naciagniety.

Ewentualnie zrobi korekte a wtedy mozesz spokojnie wybierac co dalej...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam że zbyt pochopnie stawiasz diagnoze. Naprawiam auta już kilka lat i "urwanej" dwumasy to jeszcze nie widziałem. Widziałem za to rozpadnięte tarcze sprzęgłowe. Szczególnie takie ponownie nitowane ?

Widziałem też wiele przypadków takich (sam tak miałem). Że psioczyłem na nową dwumasę bo drgała mi dosłownie tak samo jak poprzednia rozpadnięta... A było to spowodowane delikatnym zaolejeniem tarczy. 

Co do programu to nawet gdyby mu podlać 390nm gwałtownie narastające- to nie tak łatwo jest zabić NOWĄ dwumase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku przy ruszaniu auto strasznie szarpalo gdy się rozgrzalo było już ok, potem zaczął mocno przenosić drgania chodził jak traktor az w końcu auto przestało jeździć rusza delikatnie z miejsca i staje, mam do was jeszcze jedno pytanie otóż dostałem od poprzedniego właściciela stara dwumase z firmy luk jeździł na nim do końca tylko zaczęło się ślizgać sprzęgło i wstawił nowa dwumase z firmy Sachs czy jest wgl możliwość regeneracji dwumasa i czy warto wgl to robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze wysłałem do firmy makland i z tego co czytałem na tym forum to dobra firma z resztą okaże się jak rozbiore auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makland z tego co pamiętam daje czysty kewlar.

Mozesz odeslac ale roznie z regeneracja..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...