Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8t BFB odma ?


mugolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jakieś 4 miesiące temu wymieniałem kolanko odmy to które idzie od silnika razem z tym trójnikiem i zaworkiem. 
Miałem wtedy takie objawy jak nierówna praca silnika, wysokie obroty, ciężko czasami odpalał no i jak zdjąłem korek od wlewu oleju auto gasło. 
Po wymianie tego kolanka i zaworka w trójniku co jest problemy ustały czyli tak jeździłem do tej pory. 
Wczoraj niestety trochę mnie zaniepokoiło jak na odpalonym silniku chciałem odkręcić korek to czułem lekki opór (wcześniej nie zwracałem na to uwagi), nie zasysa go aż tak bardzo że syczy czy trzeba użyć siły żeby go wyjąć ale czuć trochę opór jak go odkręcę i ciągnę do góry to czuć że chce go zassać.
Czy to jest prawidłowe działanie odmy ? 
Dzisiaj rozebrałem już większość odmy tzn od pokrywy zaworów do tego zaworka tego "grzybka" i tak, wszystkie rurki ładne czyste, zawór w trójniku puszcza w jedną stronę, w drugą nic czyli ok ? 
No i ten grzybek wykręciłem też zero osadu w środku. 
Ale zatykając jeden króciec i zasysając powietrze nic nie słyszałem żeby coś tam pracowało ?
Oprócz świstu powietrza który robił się przez ten mały odpowietrznik w tym zaworku. 
Jeszcze na weekend została  mi ta metalowa rurka która idzie do tipa. 
Teraz do was Panowie pytanie. 
Ta odma jak jest w 100% sprawna nie ma prawa w ogóle zasysać korka ? 
Tak jak mówiłem u mnie zasysa go ale nie aż tak mocno jak patrzyłem np na yt że trzeba użyć siły by go wyciągnąć, oprócz tego  nie ma innych objawów. 
Jak sprawdzić ten zaworek koło podszybia ? Zasysałem powietrze i nic. 
Coś oprócz odmy może jeszcze powodować zasysanie korka czy to ewidentnie tylko odma ma na to wpływ ?

Edytowane przez mugolina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasysalo , wymienilem zaworek wszystko wrocilo do normy.

Spróbuj inny zaworek najlepiej oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasysalo , wymienilem zaworek wszystko wrocilo do normy.

Spróbuj inny zaworek najlepiej oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tajesi1003 napisał:

U mnie zasysalo , wymienilem zaworek wszystko wrocilo do normy.

Spróbuj inny zaworek najlepiej oryginal.

Tego grzybka wymieniłeś czy w trojniku ? W trojniku zaworek działa ok przepuszcza tylko w jedną stronę. 

Ale ten grzybek zasysam powietrze i nic nie słyszę żeby coś się działo. Też masz kod silnika bfb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasysalo , wymienilem zaworek wszystko wrocilo do normy.

Spróbuj inny zaworek najlepiej oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mugolina napisał:

Tego grzybka wymieniłeś czy w trojniku ? W trojniku zaworek działa ok przepuszcza tylko w jedną stronę. 

Ale ten grzybek zasysam powietrze i nic nie słyszę żeby coś się działo. Też masz kod silnika bfb ?

Tak wlasnie ten 035103245G

kod silnika bfb.

oczywiscie caly uklad mialem czysty , odma trójnik,przewody odpowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaworek w trójniku jest jakimś zamiennikiem to go wyrzuć do kosza i kup ori, bo tylko taki działa w 100% prawidłowo. Też to przerabiałem i prawda jest taka, że inne wynalazki w tym przypadku się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, przem8 napisał:

Jeśli zaworek w trójniku jest jakimś zamiennikiem to go wyrzuć do kosza i kup ori, bo tylko taki działa w 100% prawidłowo. Też to przerabiałem i prawda jest taka, że inne wynalazki w tym przypadku się nie sprawdzają.

Dokladnie tak.

Kupilem nowy z toprana to o dupe rozbic nawet nie zakladalem.zamowilem ori i smiga nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przem8 napisał:

Jeśli zaworek w trójniku jest jakimś zamiennikiem to go wyrzuć do kosza i kup ori, bo tylko taki działa w 100% prawidłowo. Też to przerabiałem i prawda jest taka, że inne wynalazki w tym przypadku się nie sprawdzają.

No niestety nie mam oryginału. Patrzyłem to jest z firmy topran czyli raczej nie jest to dobra firma. Ale zaworek działa na pewno w jedną stronę dmucham to ładnie przepuszcza, nie zawiesza się. A w drugą strone nie puszcza nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mugolina napisał:

No niestety nie mam oryginału. Patrzyłem to jest z firmy topran czyli raczej nie jest to dobra firma. Ale zaworek działa na pewno w jedną stronę dmucham to ładnie przepuszcza, nie zawiesza się. A w drugą strone nie puszcza nic.

Słuchaj, też miałem z toprana i zasysało korek jakby tam sasha grey gdzieś przebywała ?  Cała magia tego zaworka tkwi w tej sprężynce. U mnie też przepuszczało w jedną stronę ale jak dmuchałeś dłużej to potrafił się blokować. Wywal to gówno i nawet się nie zastanawiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Słuchaj, też miałem z toprana i zasysało korek jakby tam sasha grey gdzieś przebywała ?  Cała magia tego zaworka tkwi w tej sprężynce. U mnie też przepuszczało w jedną stronę ale jak dmuchałeś dłużej to potrafił się blokować. Wywal to gówno i nawet się nie zastanawiaj. 

Mówisz ? :D to trzeba zamówić nowy :) niestety nie mam nigdzie serwisu kolo siebie. Masz może namiar na jakiś sklep/serwis audi z którego brałeś i było ok ? :)

zadzwonilbym do nich i niech wyślą przesyłka. 

A z tym grzybkiem to jak w końcu ? 

Jest u mnie czysciutki, żadnego osadu. 

Ale zasysajac powietrze nic nie słyszę ? chciałem go kupić tutaj w Niemczech bo jest kolo mnie serwis audi ale cena to 45 euro. Może najpierw wymienię ten na oryginał i zobacze może będzie ok :)

jutro biorę się za metalowa rurkę bo tylko ta została. Jak w łatwy sposób zerwać te oryginalne opaski ? Bo tam jeszcze one siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem ori z allegro. Co do grzybka to jakiś czas temu sprawdzałem dwa (ori w aucie oraz nowy) i wyraźnie dało się odczuć pracę membrany. Nie wiem jak Ci to opisać ani też nie chce stawiać diagnozy ślepo przez forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj wziąłem się za czyszczenie rurki metalowej i też szału nie było z syfem, więcej niż w innych rurkach ale tragedii nie było, przyschnięty olej tak jakby. 
Jeszcze raz rozebrałem ten zawór "grzybek" i kompletnie nic nie słychać jak zasysam powietrze. 
A ten topran działa prawidłowo, dmuchałem i mocniej i lżej i nie przycina pracuje ładnie. 
Teraz mam dylemat co zrobić. Ale chyba i tak wymienie tego toprana jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 16:07, tajesi1003 napisał:

Dokladnie tak.

Kupilem nowy z toprana to o dupe rozbic nawet nie zakladalem.zamowilem ori i smiga nic sie nie dzieje

To w sumie skąd wiesz, że o dupe rozbić skoro nie zakładałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, damian_27 napisał:

To w sumie skąd wiesz, że o dupe rozbić skoro nie zakładałeś?

Jezeli znasz dzialanie owego zawork to wiesz ze w jedna puszcza powietrze a druga jak domknie membrane.

Za toprana dałem10zl i mocniej dmuchnolem to w jedna i w druga puszczal nie domykalo go, wykonanie chinskiego tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przem8, ma racje

zaworek zamiennik niby będzie działać na oko , tzn będzie puszczał tylko w jedna stroną ale cała magia tkwi w "sile" sprężynki, jak będzie za słaba albo za mocna to nie będzie to dobrze działać.

Też sie o tym przekonałem, zamiennik toprana działał tak że korka od oleju nie mogłem w ogóle odkręcić, a niby wyglądało ok

Założyłem ori i jest ok 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tajesi1003 napisał:

Jezeli znasz dzialanie owego zawork to wiesz ze w jedna puszcza powietrze a druga jak domknie membrane.

Za toprana dałem10zl i mocniej dmuchnolem to w jedna i w druga puszczal nie domykalo go, wykonanie chinskiego tworzywa

Okey dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy autor tematu mógłby dać odpowiedź czy wymiana na ori rozwiązała problem?Mam identyczny przypadek, jest zamontowany topran i bardzo delikatnie zasysa korek, można go bez problemu podnosić ale nie tańczy. W b5 topran jest od trzech lat i cały czas korek tańczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...