Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pół chłodnicy gorące pół zimne


Lufik

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, JawoR36 napisał:

Czekaj, czekaj, górny jest ciepły, a dolny, który odprowadza wodę z góry przepływającą masz zimny? Eureka! Twoja chłodnica wody jest sprawna! Bo uwaga, schładza wodę przez nią przepływającą i oddaje ją dolnym wężem do silnika ? O ile, no właśnie, woda w wężach płynie, a nie stoi. Głupi pomysł, ale sprawdzony. Od chłodnicy na dole, załóż przezroczysty wąż, żebyś widział czy woda płynie i połącz kawałek dalej jakąś metalową rurą z ori wężem. Moim zdaniem chłodnica jest zapchana i woda nie przepływa przez nią, tylko wszystko stoi w wężach. Miałem identyczny efekt, jak podczas przeróbki samochodu oddaliłem za bardzo chłodnice od silnika przez co pompa wody nie była w stanie jej przepompować tak daleko, czego skutkiem było to, że woda od pompy do chłodnicy zagotowana, a od chłodnicy do silnika stała zimna.

Zrobiłem troszkę inaczej odołączyłem dolny przewód od zbiorniczka wyrównawczego i po odpaleniu silnika woda STOI w przewodzie. Czyli tak jak mówisz chłodnica zapchana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 21:47, JawoR36 napisał:

Problem raczej rozwiązan, okazało się że poszła uszczelka pod głowicą, rozwiercilem termostat i lecą bombelki do zbiorniczka.  Dojadę tak do Polski? Wiem że silnik będzie nie do grzany i będzie więcej palił, ale czy to tylko te dwa problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2018 o 20:01, Lufik napisał:
W dniu 3.07.2018 o 21:47, JawoR36 napisał:

Problem raczej rozwiązan, okazało się że poszła uszczelka pod głowicą, rozwiercilem termostat i lecą bombelki do zbiorniczka.  Dojadę tak do Polski? Wiem że silnik będzie nie do grzany i będzie więcej palił, ale czy to tylko te dwa problemy? 

Ja osobiście miał bym obawy przed taką podróżą, choć objawy jakie opisujesz nie są najgorszymi przypadkami uszkodzonej uszczelki. Wykup ADAC i jedź na dwa auta, zawsze to łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...