Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI BKE, GYA - Głośne pukanie - wręcz walnięcie


lewiatan1989

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, 

Proszę was o wyrażenie opinii o tym co puka. 

W dniu dzisiejszym dosłownie godzinę temu, gdy wjeżdżałem na swoje osiedle z górki i hamowałem silnikiem (nie duża prędkość 2 lub 3 bieg) usłyszałem dość mocne walnięcia, na tyle intensywne i silne, że czułem jakby skrzynia pukała w podwozie i czekała aż ktoś ją wpuści. Dobra żarty na bok. Dźwięk był na tyle intensywny i mocny,  że aż w pierwszej chwili myślałem, że mi skrzynie przemieliło. No dobra zjechałem z górki i pierwsze co ponowna objazdówka.

Na prostej równej drodze cisza.

Szybki test dwumasy - niecałe 50km/h piaty bieg, gaz w podłogę - cisza. 

Pojawił się przede mną próg spowalniający, wjeżdżam zjeżdżam przodem - cisza, tyłem - walnęło gdzieś w okolicy skrzyni - jedno walnięcie. 

Staję. Ręczny na maxa i ruszam do przodu - względnie cicho. Do tyły - wali gdzieś w okolicy skrzyni w rytm ruszania do tyłu. 


Jak myślicie poducha skrzyni?  

Dużo zabawy z wymianą? Koszt poduchy? 

 

Pozdrawiam, 

Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy wskazuja na poduszke skrzyni . Cena okolo 150 zł za lema. Roboty nie duzo , ale trzeba podeprzec skrzynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soul87 napisał:

Objawy wskazuja na poduszke skrzyni . Cena okolo 150 zł za lema. Roboty nie duzo , ale trzeba podeprzec skrzynie. 

Dzięki za odpowiedź. 

Też mi się wydaje że to poducha. Niestety jeszcze ze 2 tygodnie będę musiał tak jeździć bo z czasem krucho i do domu na kanał daleko. 

Pozdrawiam, 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poducha jak poducha. Moim zdaniem pękło jej mocowanie ze skrzynią. Nie kupuj za 150zł samej poduchy, bo możesz sie zdziwić przy montażu, jak sie okaże że nie masz mocowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, misiek95 napisał:

Poducha jak poducha. Moim zdaniem pękło jej mocowanie ze skrzynią. Nie kupuj za 150zł samej poduchy, bo możesz sie zdziwić przy montażu, jak sie okaże że nie masz mocowania :)

O tym nie pomyślałem, najgorsze jest ze teraz nie mam jak sprawdzić i jeszcze trochę będę musiał tak pojeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach podsumowania: rozsypała się poducha skrzyni na tyle że ścieło całkowicie śrubę od niej. 

Przy okazji okazało się, że siadły obie poduchy silnika i tak zastanawiam się czy przypadkiem siadnięcie poduch silnika nie spowodowało uszkodzenia poduchy skrzyni. 

Bądź co bądź wymiana poduch silnika na ORI i skrzyni na LEMFORDERa 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc ? 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...