Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kategorie wagowe


Osiollekk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kategorie wagowe i przypisane im obciążenia osi są takie same dla wszystkich modeli audi?

Pytam, bo znalazłem temat z dokładnym opisem kategorii ale tyczy się to B6/B7...

chce założyć gwint ale audi mam z USA i nie mam tabliczki pod maską, na której są podane obciążenia na oś.

Mam a4 2014r Q 2.0tfsi 1BA i kody z wlepki to 0YJ i 0JH, więc przód 8 kategoria a tył 9, czyli patrząc na B7 mam max obciążenie 1708-1770kg przód a tył 1040-1088kg. Problem, że audi waży 1525kg, z pasażerami może dobije do 2000kg, i w jakimś dekoderze vin jest info, że dla 0JH zakres mas to 1386-1435.

Weźcie pomóżcie, bo już zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JawoR36 napisał:

Gwint to gwint, dobierz do silnika i wersji nadwozia i tyle.

Pytałem przedstawiciela AP to powiedział, że potrezbuje jeszcze nacisk na oś...
cała zabawa wyjdzie ponad 2,5tysia więc chciałbym, żeby to było zrobione jak należy, a nie kupić na chura a potem się bujać, że brakło regulacji albo za rok mi coś zacznie stukać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy posiadacie sprawdzone informacje, że wartości klas wagowych dla B8 są takie same jak opisywane tu na forum z B6/B7? Szukam wszędzie, nawet na zagranicznych forach, ale bez rezultatu. Chciałbym podnieść swoją a4 i stąd zainteresowanie tematem. Serwis napisał aby trzymać się oznaczeń klas wagowych, a z danych na forum wynika np. jeżeli przechodzi się 1be na 1 ba to trzeba zmieni kategorie o 1 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1BA 0YK 0JH ale nie wiem skąd wyczytać wartości do ilu i jakie zamiennie mogę zastosować by obniżyć swoje b8.

Mam możliwość takich zakupić tylko czy pasują do sedana quattro automat?

Screenshot_20190326-111719.png

Screenshot_20190326-111717.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wejdź na stronę https://ifinterface.com/prog/car/cp2/inprog.php

Znajdź swoje auto i po kolorach kropek znajdziesz klasę wagową tych sprężyn, które chcesz wstawić. Porównasz swoją klasę co masz na aucie z tym co wyjdzie.

Jak już to będziesz wiedział to pisz, będziemy radzić.

Edytowane przez Pawmichtim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...