Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migajaca spirala (kontrolka) jestem w trasie


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

Jestem akurat w trasie i jutro będę wracał do domu. Do pokonania 400km.  Czy mogę bez obawów wracać do domu czy auto może mi stanąć? Otóż zaczęła mi mrugać spirala na żółto (kontrolka), gdy zgasze i zapale silnik to dalej mruga. Auto jak na razie nie straciło na mocy.

Przebieg to 251 tyś km. Caha 170km 2011 rok. Autem zrobiłem 52tys km i nic się nie działo. Czasami tylko na zimnym silniku jakby nie równo pracuje ale zaraz przechodzi ( od kupna tak bylo) dlatego obstawiam że to może świece żarowe?

Co o tym sądzicie? W przyszłym tygodniu jadę do mechanika pod komputer ale bym chciał wiedzieć ile mniej więcej mogą kosztować części?

 

Przepraszam jeśli nie w tym dziale. Pisze z telefonu i trochę się spieszę. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie zapaliła się dodatkowo kontrolka chyba silnika i świeci na pomarańczowo

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No auto stara Ci się uświadomić że przydała by się wizyta u mechanika, bo coś się w silniku albo jego osprzęcie popsuło :P

Migająca spiralka zazwyczaj nie ma nic wsólnego ze świecami żarowymi, sygnalizuje że jest coś nie tak w pracy silnika .

Po chyba trzech takich samych błędach zapala się check .

Znajdź kogoś z kompem i zczytaj  błędy, zapisz je dokładnie albo zrób screeny i daj tutaj :naughty:

Z taką ilością informacji które podałeś do tej pory to możesz zwrócić się do wróżbity Macieja z TVN-u, może szklana kula coś wywróży :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też to być przepustnica tak było w moim przypadku. Pod kompa trzeba podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Osta napisał:

Witam serdecznie wszystkich

Jestem akurat w trasie i jutro będę wracał do domu. Do pokonania 400km.  Czy mogę bez obawów wracać do domu czy auto może mi stanąć? Otóż zaczęła mi mrugać spirala na żółto (kontrolka), gdy zgasze i zapale silnik to dalej mruga. Auto jak na razie nie straciło na mocy.

Przebieg to 251 tyś km. Caha 170km 2011 rok. Autem zrobiłem 52tys km i nic się nie działo. Czasami tylko na zimnym silniku jakby nie równo pracuje ale zaraz przechodzi ( od kupna tak bylo) dlatego obstawiam że to może świece żarowe?

Co o tym sądzicie? W przyszłym tygodniu jadę do mechanika pod komputer ale bym chciał wiedzieć ile mniej więcej mogą kosztować części?

 

Przepraszam jeśli nie w tym dziale. Pisze z telefonu i trochę się spieszę. 

 

Pozdrawiam

Powinieneś dojechać. Może to być zaolejona elektryka w mechaniźmie przepustnicy. Objawy na to wskazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migajaca kontrolka swiec zarowych sugeruje problem w ukladzie paliwowym. Moze np: za niskie cisnienie na szynie rail byc....itp itd. Bez wtyczki diagnostycznej wrożenie z kart. Jazda na własna odpowiedzialnosc. Jak pompa wysokiego cisnienia przytarła to w czasie dalszej jazdy dostana sie opiłki do całego układu wtryskowego i wtedy majatek za naprawe,wymiane układu paliwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Okazało się że to czujnik temperatury spalin (G235). Przy turbinie pokazuje temperature tysiąca stopni C także będzie raczej na pewno walnięty ten czujnik. Co sądzicie?. Bo to nie możłiwe żeby było 1000stopni. 

AUDI A4 B8, 2.0TDI, CAHA 170KM, 2011r, Avant.jpeg

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik najprawdopodobniej do wymiany ( jeżeli kabelkologia do niego jest sprawna ):naughty:

Wymieniaj szybko ( jak będziesz długo jeździł z niesprawnym , to możesz jeszcze mieć do wymiany DPF-a :whistling:)

Myślę że po wymianie wszystko wróci do normy :hi:

A jaki był ten drugi błąd ( na screenie napisano że wykryte zostały dwa błędy ) ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam błąd wyskoczył kilka razy. Czujnik zamówiłem w aso. Podobno najpewniej  kupować oryginał bo zamienniki lubią padac

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2018 o 22:04, piotrsob1 napisał:

Eee, widzę że wróżbici są nie tylko w telewizji :D

Czytaj kolego 2 lub 3 razy cały tekst jeżeli nie jestes w stanie pod koniec zapamiętać co było na początku. Napisałem wyraźnie, że bez wtyczki nic się nie dowie. Podałem rożne powody a nie postawiłem jednoznaczną diagnozę. W porównaniu do Twojego, nic nie wnoszącego posta, którym zapewne na rożnych działach nabijasz sztucznie licznik odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

 W porównaniu do Twojego, nic nie wnoszącego posta, którym zapewne na rożnych działach nabijasz sztucznie licznik odpowiedzi.

:D 

Nieźle się uśmiałem, masz poczucie humoru  :grin:

Ciekawe co ten Twój post do tematu wniósł .... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...