Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od czego są te zaciski?


AndyN

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że na zdjęciach to nie auto grupy VW ale na forum Volvo są jakieś lamusy, nie dowiem się nic sensownego

 

https://www.drive2.ru/b/465038169163694837/

Od czego mogą być te zaciski przód i tył (jakieś brembo 6-przód i 4-tył tłoczkowe)?

A te tarcze tył? Z opisu chyba wynika, że to są jakieś tarczobębny od Volvo (w tym moim XC90 śruby mają rozstaw 5x108)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, corradoowner napisał:

Brembo ZR18, taki komplet z tarczo-bebnami znajdziesz w VW Tuareg, Audi Q7 i Porsche Cayenne

Czyli Twoim zdaniem te zaciski to przód i tył to jednak z grupy VW?

Które roczniki Q7 brać pod uwagę?

 

Znalazłem, że tylne tarczo-bębny pasowałyby od od Volvo S60 I /V70 II w wersji R

https://www.bremboparts.com/europe/en/catalogue/disc/09-8615-11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Q7 w pracy z takimi zaciskami z 2008 roku wiec na pewno auta z początku produkcji. Nie orientowałem się nigdy do kiedy były stosowane. Do jakiego auta chcesz je zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo XC90 2007 r. V8. Auto przyspiesza, gorzej z hamowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro znalazłeś tarcze na tył to na przód też coś dopasujesz. Szukaj tarczy o średnicy około 350mm. Te zaciski nie będą pasowały p&p. Widać, że z przodu jest dorobiony adapter, żeby zamocować je do zwrotnicy, tyłu nie widać. Będzie z tym trochę roboty ale z efektu będziesz na pewno zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, AndyN napisał:

Wiem, że na zdjęciach to nie auto grupy VW ale na forum Volvo są jakieś lamusy, nie dowiem się nic sensownego

 

https://www.drive2.ru/b/465038169163694837/

Od czego mogą być te zaciski przód i tył (jakieś brembo 6-przód i 4-tył tłoczkowe)?

A te tarcze tył? Z opisu chyba wynika, że to są jakieś tarczobębny od Volvo (w tym moim XC90 śruby mają rozstaw 5x108)

A jakie teraz masz hamulce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corradoowner
AFAIK nie ma w Volvo tarcz przednich większych niż 336. Można kombinować z tarczami od Jaguara XF (ten sam rozstaw śrub) w wersji 4.2 (355mm) czy nawet 5.0 (380mm) ale w Jagu jest inna średnica otworu centrującego (Jag-71mm, XC90-68mm). Więc tarcze chciałbym zostawić z Volvo. A że trzeba będzie dorabiać adaptery pod zaciski? Liczę się z tym.

@Dev
Standard dla XC90: 336-przód, 308-tył. Ze standardowymi zaciskami ATE.


Masz dostęp do takich Brembo? Mógłbyś zmierzyć ich grubość? (przód i tył)

Edytowane przez AndyN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam takich zaciskow

do tych tarcz z Jaguara można dorobić pierścienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubość zacisków sprawdzę Ci jutro z mojej Q7, zastanawiam się nad tarczami z przodu. Audi a6 c7 przód ma tarcze 356mm z otworem centrującym 66,6mm. Można roztoczyć otwór centrujący na 68mm i nawiercić nowy rozstaw śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2018 o 17:56, AndyN napisał:

@corradoowner

Będę wdzięczny za zmierzenie grubości tych zacisków

Nie mierzyłem całej grubości zacisku ale od powierzchni tarczy zacisk ma 63mm w kierunku felgi z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...