Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Analiza Logów dynamicznych 1.8t Avj


kriistoff

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kriistoff napisał:

Kolego przemo jak czyścic żeby nie narobić jeszcze gorzej?,może psykać jakimś zmywaczem do hamulców?.Przy sprawdzaniu szczelności zaślepiać odme przy tipie?.Jakim ciśnieniem sprawdzać 1 bar?

Wyciągnij przepływkę, okręć z niej wkład i zamocz na kilka godzina w izopropanolu (czysty alkohol), potem wyciągnij i niech odparuje.

Przy sprawdzaniu szczelności zaślep odmę przy tip, odkręć korek wlewu oleju i pompuj powoli, zaczynając od małego ciśnienia podkręcając do ok. 1 bar. Potem załóż odmę i pompuj 0.2 bar, więcej nie pompuj bo rozwalisz odmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak więc szczelność dolotu sprawdzona.Zlokalizowałem jeden wyciek, mianowicie zaworek jednokierunkowy nad obudową filtra jest pęknięty wiec na próbę go zaślepiłem.Przepływomierz czyszczony  preparatem w sprayu.Efekt?,15 zeta wyparowało w atmosferę i nic poza tym?.Dzisiaj zamówiłem wklad przepływomierza po numerach boscha 0280218063.Wkład marki NGK, jak myślicie bedzie ok?.Wydaje mi się ze NGK robi raczej solidne rzeczy.Ktoś miał do czynienia z tego tupu wkładem przepływki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kriistoff napisał:

Wydaje mi się ze NGK robi raczej solidne rzeczy.Ktoś miał do czynienia z tego tupu wkładem przepływki?

To raczej źle zrobiłeś. Pamiętam, że ktoś z forum miał ngk i bzdury pokazywał. Tylko bosch kolego w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kriistoff napisał:

kolego a pierburg? też lipa?

Tylko Bosch jest w miarę pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Wymieniłem dzisiaj na nowy przepływomierz boscha 0280218063 i oto logi.Pora deszczowa jesli ma to znaczenie

http://vaglogi.pl/log-003_020_692OpHe.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_B1KwQm.html

http://vaglogi.pl/log-115_118_3oA6RHl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po logach jest ok. Teoretycznie powinien być ciut większy przepływ ale patrząc po zadanym doładowaniu przez ecu raczej jest to nie do osiągnięcia.

Chociaż lepiej się zbiera teraz?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bardzo odczuwam cokolwiek.Zdawało mi sie ze bywało lepiej ale tak jak mówię,może mi się zdawało?.Przy pierwszej próbie ale bez logowania wskoczyło bodajże na 125 g,tym razem nie wiem dlaczego mniej.Przy okazji pytanie:Przy robieniu nawet logów,gdy kręcę silnik do oporu czuć z rur z tyłu smród jak cholera.Przy zamkniętej szybie pół biedy ale gdy otwarta to czuć olej fest.Gdy czasem stoje dłuższą chwile na biegu jałowym,oczywiście motor rozgrzany i ruszę to zadymi na biało trochę. W każdym bądź razie widze to w lusterku?.Podbiera około 0,5 na tysiąc.Na zimnym praktycznie nie zakopci także uszczelniacze raczej dobre.Prosze panowie o dogłębna analizę logów bo chciałbym jak najwięcej odzyskać z serii (150).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym pól litra to tak standardowo raczej przy mieszanej jeździe ,bo przy pałowaniu spalił trochę więcej.Kolego a co miałeś na myśli mówiąc ( ale patrząc po zadanym doładowaniu przez ecu raczej jest to nie do osiągnięcia.)

Jest za niskie?

Edytowane przez kriistoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po logach to brakuje ok. 10g/s przepływu. Turbo dobrze wstaje i trzyma zadane ciśnienie doładowania, korekty również w normie.

Może turbo puszcza już olej. Sprawdź jeszcze kompresję.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja sprawdzana  11,5 i drugie dwa 12.Ogólnie turbo trzyma parametry?,myślałem ze w zadanym będzie około 0,8 i w rzeczywistych w sumie też.Każde zdrowe 1.8t tak pompuje? oczywiście bez wirusa,mowie tylko i wyłącznie o serii.Po podglądzie logów można coś jeszcze usprawnić? czy gitarka.A jak sprawdzić kata bo mam takie jakieś myśli czy nie jest zagruzowany przypadkiem.Autko ma nalatane w u mnie 320 tysi.Kupiłem z rajchu dwa lata temu z przebiegiem 280 tysi.Hans raczej nie dbał o motor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii nie pompuje więcej jak 0,6b i to w początkowym zakresie obrotów. Z katem raczej ok, bo nie ma stuków w gr. 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak zawracam głowe ale chciałbym troszkę wiedzy nabyć.Np nie rozumiem co oznacza w grupie 118 load czyli obciążenie ale czego obciążenie? i czemu takie niskie?.Ogolnie poszukuje takich materiałow odnosnie logów,kanałow,adaptacji,czy opisów bloków i grup.Albo logów dynamicznych ze sprawnymi motorami benzyny jak i diesla dla celów porównawczych.Faktycznie stuki się ładnie wyciszyły po wymianie przepływki?.Z tego co widze to moje turbo na chwile wydmuchało 0,5 i tak jakby słabo wstaje.Da sie coś z tym zrobić.Może DP? albo tip?

Edytowane przez kriistoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kriistoff napisał:

Z tego co widze to moje turbo na chwile wydmuchało 0,5 i tak jakby słabo wstaje.

Akurat turbo dobrze wstaje. Jak chcesz żeby szybciej wstawało to było kupić sobie diesla ? Wątpię żeby Ci ktoś wyłożył wszystko na tacy. Jak dobrze poszukasz i sam przeanalizujesz kilkanaście logów to coś tam ogarniesz :D ale nie ma to jak czekać na gotowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przemo chodzi o to że jestem początkującym,te logi które zrobiłem były moimi pierwszymi logami zrobionymi w życiu.Ile się musiałem naoglądać po Vagowanych na yt? żeby w ogóle wystartować.Gdybym wiedział w jakich kanałach jakie logi sa jeszcze i jak je przedewszytkich poprawnie analizować.Nie jest tak kolego że czekam na gotowe,gdybym potrafił to robić to bym nie pytał i  stąd moje pytania wczesniejsze o ilość powietrza przepływki, o cisnienie turbo.Teraz gdy już wiem że tak to powinno wyglądać to może i ja komuś pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość niedawno byłem w tym samym punkcie co Ty ale jak się chce to samemu też można się sporo nauczyć. Na większość interesujących Cię rzeczy można znaleźć informacje, byle chęci były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość niedawno byłem w tym samym punkcie co Ty ale jak się chce to samemu też można się sporo nauczyć. Na większość interesujących Cię rzeczy można znaleźć informacje, byle chęci były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych panów problem z mocą chyba będzie już rozwiazany. Przepływka zrobiła robote do tego jeszcze wyczysciłem i zaadaptowałem przepustnice na zimnym silniku nie wiem czy ma to znaczenie??? i podmieniłem cewke na pierwszym garku  bo jakoś mi sie nie podobała.Autko w miare fajnie się zbiera,checka na desce już nie wywala i wszystko jest oki za co serdecznie dziekuje?.Lecz jest jedno ale.....Zatem poranny odpał autka.Ciężko odpala, zaskoczy dopiero za drugim razem.Pozniej za kazdym razem pali juz na dotyk ale ten pierwszy raz to coś słabo.Nigdy nie było z tym problemu dopiero od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kriistoff napisał:

Witam szanownych panów problem z mocą chyba będzie już rozwiazany. Przepływka zrobiła robote do tego jeszcze wyczysciłem i zaadaptowałem przepustnice na zimnym silniku nie wiem czy ma to znaczenie??? i podmieniłem cewke na pierwszym garku  bo jakoś mi sie nie podobała.Autko w miare fajnie się zbiera,checka na desce już nie wywala i wszystko jest oki za co serdecznie dziekuje?.Lecz jest jedno ale.....Zatem poranny odpał autka.Ciężko odpala, zaskoczy dopiero za drugim razem.Pozniej za kazdym razem pali juz na dotyk ale ten pierwszy raz to coś słabo.Nigdy nie było z tym problemu dopiero od niedawna.

Sprawdź rano, po dłuższym postoju czujnik temperatury płynu chłodniczego (G2 i G62), powinny się w miarę pokrywać i wyniki zbliżone do temperatury otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec przy temp otoczenia 14 stopni ten na silniku w vagu pokazał 14 stopni zaś ten w licznikach w grupie 3ciej pokazał 10-11 tak sie wahał co chwile,ostatnio jak podłączyłem to temperatura skakała nawet o dwa stopnie a silnik nie był odpalany.W grudniu wymieniałem ten na dole przy chłodnicy bo ciekł czyli G2?.I do tego wszystkiego nowe błędy......

IMAG0301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...