Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie LPG?


Komarovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się czy z moim zagazowanym silnikiem jest wszystko ok. Spalanie w mieście nie schodzi poniżej 16l. Faktycznie, nie jeżdżę moze eko, ale nie piłuje też silnika na każdych światłach. Po odpaleniu klimy na pelnym baku gazu robie 200 (!!) Km. Czyli spalanie na poziomie 18l/100km. 

Ostatnio borykałem sie z problemem chwilowego szarpania po odpaleniu zimnego silnika, co gazownik zdiagnozowal jako wieszającą sie sonde 1 (bank 1?). Wiem też, ze komputer rzucał mi błędami katalizatora.

Pytanie czy uszkodzona sonda lub kat mogą w znaczący sposob wpłynąć na spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła mapa gazu , sonda oszukująca pomiar , nieszczelność itp - jest sporo podejrzeń.

Jaką pojemność masz zbiornika gazu ?

U mnie na 45 litrowym robię 400km na jednym przy normalnej jeździe ( 100-130 )

Edytowane przez bird71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36l mi wchodzi do butli.

Samochód był u gazowników na testach instalacja ponoć w porządku. Jedynie uszkodzenie sondy wyszło. No i od początku miałem błędy kata. Nie wiem czy nie ma gdzieś pęknięcia bo czasami jak dam mu popalić bo czuć w kabinie spaliny.

Edytowane przez Komarovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutką butle gamonie dali.Jesteś z Piekar widzę.Do Czeladzi masz rzut beretem.Tam ma warsztat świetny fachowiec od V6.nick waskivw.Odszukaj go na forum i skontaktuj sie.Na pewno trafnie rozgryzie problem.Gaz też kiedyś montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za info, na pewno skorzystam bo nie pasuje mi coś z tym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...