Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem sprzęgło/ skrzynia biegów? [AJM] a teraz i silnik?


bizon16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nagle ni z gruchy ni pietruchy zaczęło coś stukać na biegu jałowym, po zapaleniu tego nie slychać, dopiero jak się troche przejedzie(kilka km) i samochod sie rozgrzeje. na wciśnietym sprzęgle stukanie ustawało, po polożeniu nogi na pedale sprzegła czuć było jak podskakiwal, nawet po delikatnym wciśnięciu stukot ustawał. Przed tym zjawiskiem 50 tys km temu wymionine bylo sprzegło z dwumasem na LUKa(bo sprzęgło się ślizgało a stukanie nie pamiętam czy było ? ). Z tymi objawami pojechaliśmy do mechanika i powiedział ze to dwumas. Wziął wymienił (na pewno wymienił bo uczciwy i stare częsci do wglądu były) też na LUKa i po przyjechaniu od niego z warsztatu jest taki sam objaw, ze po wcisnięciu pedału przestaje stukać (u niego pod warsztatem nie było tego słychać ) .  Będziemy jechać do niego spowrotem, ale chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał taki sam problem, i co to może być, czy może źle coś poskładał? Czy może stukać przez zbyt niski poziom oleju w skrzyni ?oznaczenie skrzyni DUK. Czy jakieś łożysko w skrzyni ? (nie znam sie i nie wiem co może tam stukać) czy może poduszka skrzyni? ale nie wiem czy od niej pochodziłby taki stukot, bo to by oznaczało że stary dwuamas był dobry ? czy poduszka skrzyni tako na momencie może nagle nie amortyzować i będzie stukało ? spróbuje dziś nagrać ten dźwięk.

Proszę o porady, pozdrawiam :)

Edytowane przez bizon16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bizon16 napisał:

na biegu jałowym, po zapaleniu tego nie slychać, dopiero jak się troche przejedzie(kilka km) i samochod sie rozgrzeje. na wciśnietym sprzęgle stukanie ustawało, po polożeniu nogi na pedale sprzegła czuć było jak podskakiwal, nawet po delikatnym wciśnięciu stukot ustawał.

Miałem tak u siebie, że po rozgrzaniu pojawiło mi sie nagle takie stukanie głośne. Było to spowodowane tym, że przy montażu podgieła się taka blacha między skrzynią a blokiem silnika. Po przejechaniu 10km ustało i do dzisiaj nie występuje. Stukać oczywiście może przez to, że coś zostało źle zamontowane/ niedokręcone. Wibracja na pedale przy wciśniętym sprzęgle to objaw zdeformowanej sprężyny dociku. W pewnym stopniu zjawisko normalne, ale lepiej jak nie występuje. W nowym docisku nie powinno tego być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, stukanie zakonczyło się tym ze tato jechał coś waleło, audi zaczeła chodzić jak traktor esek, wyciekł którędyś olej(na bagnecie jest jeszcze olej na samym dole, wiec caly nie uciekł) wyleciały te części, i rozwalilo  obudowe nad kołem zamachowym. dodam załącznik :)  z czego mogą być te elementy? i co to się stało w silniku ze tak sie zakonczylo jego stukanie? i co najważniejsze jaka tego mogła być przyczyna ? przed chwilą wsadzone 3300 w audi bo kopletne sprzęgło i dwumasa i jeszcze wałek rozrządu i te szklanki, a teraz sie okazuje ze cały silnik do wymiany będzie czy co? jakies cuda czary i ktoś urzekł ? ech. . jak macie jakies pomysły to proszę o odpowiedz. 

12032061_IMG_20180612_134451.jpg

12032062_IMG_20180612_121526.jpg

12032063_IMG_20180612_121600.jpg

12032064_IMG_20180612_121619.jpg

12032065_IMG_20180612_121611.jpg

12032066_IMG_20180612_134455.jpg

12032067_IMG_20180612_134447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdupcyło silnik .. szukam słupka do ajm, da się gdzies na forum ogarnąć coś pewnego zeby chodziło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wrócił do "kolegi" bo to on coś ewidentnie zdupcył przy składaniu i się przyznać nie chce. Tak to jest jak domorosły mechanik się nie zna, a wymienia coś bardziej skomplikowanego jak filtr paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...