Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby nawiew przy 140km.h


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w swojej b6 z nawiewem przy 140km.h nawiew jest bardzo słaby jak zwolnie nawiew działa okej. Miał ktoś taki przypadek? Wymieniłem 3 klapy po lewej stronie za schowkiem pasażera ale problem jest nadal. Która z klap steruję powietrzem na wnętrze? V71 czy v113? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. wymieniłem potencjometr i nawiew jest cały czas przy większych prędkościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, 

Mam podobny problem, mianowicie przy prędkości 100 km/h klima chodzi ok ale gdy przyspieszę do 120 to zaczyna wiać ciepłym powietrzem. Czy rzeczywiście trzeba tylko wymienić "potencjometr" ? Jak tak to czy ktoś jest w stanie podać jego numer aby zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa dławienia v71 za schowkiem pasażera po prawej stronie silniczek najbliższy grodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2018 o 13:21, Jarek882 napisał:

Klapa dławienia v71 za schowkiem pasażera po prawej stronie silniczek najbliższy grodzi.

Rozumiem, ze to jest potencjometr, który reguluje klapę, a nie reguluje moc nawiewu?

U mnie objawy są chyba podobne - właśnie tak, jakby klapy nawalały, bo przy dużej prędkości wiatrak klimy chodzi prawie na maksa, ale powietrze po prostu nie dociera do środka. Czy u Ciebie tak samo się to objawiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo mam i winny jest silniczek na dokładkę jak jest deszcz to parują szyby. Zabieram się za to jak tylko się ociepli. Dodam że już wymieniałem na używkę ale wytrzymała tylko 2 lata. Jest też fajny filmik na YouTube jak ktoś jedzie ze zdjętym schowkiem i nagrywa jak klapa całkowicie się zamyka przy wyższych prędkościach gdzie powinna tylko zdławić (przymknąć się ale nie całkowicie) powietrze jak sama nazwa silniczka na to wskazuje z nr. 8E1820511F  lub M (pasuje też od Seata Exeo z literką M na końcu) . Jeśli szukacie używek to jak najmłodsze daty są na silniczkach. Klapa pozostaje w zamknięciu jak klima nagrzewa środek do zadanej temperatury (na początku jazdy) jak jest zimno na zewnątrz jeśli jest upał otwiera się od razu po uruchomieniu auta. Numery silniczków to:

- silnik nastawczy klapy dławienia powietrza - jasnoniebieski [V71] - 8E1820511M (F)

- silnik nastawczy zamkniętego obiegu powietrza - niebieski [V113] - 8E1820511L (D)

P.S. Przypominam że po wymianie silniczka konieczne są nastawy podstawowe klimy. ?

Edytowane przez Tikas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowaliscie te silniczki?

SILNICZEK-NAGRZEWNICY-KLIMY-DO-VW-AUDI-S
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 99,99 zł - SILNICZEK NAGRZEWNICY KLIMY DO VW AUDI SKODA SEAT (8723050001). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...