Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ŚWIATŁA POZYCYJNE H6W


maniek2408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,panowie jakie żarówki led najlepiej włożyć w pozycję przy ori xenonie ,jak wiadomo występuje nietypowa h6w.Kupowałem nawet te droższe ledy około 10zł za szt i tak po pewnym czasie max 2 mieś przestawały już świecić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch lat wsadzone osramy albo philipsy (nie pamiętam dokładnie) o przedłużonej żywotności (zwykłe nie żadne ledy) i spokój z przepalonymi żarówkami. Wcześniej najzwyklejsze bosmy czy inne tanie ze stacji benzynowej padały nawet po dwóch tygodniach.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak masz rację ale zwykła żarówka nagrzewa się mocniej od leda ,a ja wymieniłem oprawki na nowe i nie chciał bym by je szybko huk strzelił bo swoje kosztowały

Godzinę temu, przem8 napisał:

Od ponad dwóch lat wsadzone osramy albo philipsy (nie pamiętam dokładnie) o przedłużonej żywotności (zwykłe nie żadne ledy) i spokój z przepalonymi żarówkami. Wcześniej najzwyklejsze bosmy czy inne tanie ze stacji benzynowej padały nawet po dwóch tygodniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było ledów i oprawki się nie topiły w oczach, a swoje przeżyły na zwykłych żarówkach ? 

Od ponad 1,5 roku w a3 mam ledy w postojówkach z m-tech'a, co prawda te są akurat w5w, ale mogę je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przem8 napisał:

Kiedyś nie było ledów i oprawki się nie topiły w oczach, a swoje przeżyły na zwykłych żarówkach ? 

Od ponad 1,5 roku w a3 mam ledy w postojówkach z m-tech'a, co prawda te są akurat w5w, ale mogę je polecić.

Masz rację ale widzisz sam że kiedyś z jakością było lepiej.Dlatego lepiej uprzedzić awarię niż potem płacić przesadzone sumy w serwisie za oprawki żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  ja w b5 po lifcie i w b6 bez kontroli żarówek zakładałem w lampach na zasilaniu postojówek kondensator elektrolityczny wraz z stabilizatorem 12v i nie miałem już problemów z przepalaniem się lub mruganiem Ledów.

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maciejhildek1982 napisał:

Witam,  ja w b5 po lifcie i w b6 bez kontroli żarówek zakładałem w lampach na zasilaniu postojówek kondensator elektrolityczny wraz z stabilizatorem 12v i nie miałem już problemów z przepalaniem się lub mruganiem Ledów.

Dzięki za info może to pomoże w dłuższym życiu żarówek led

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wiele osób może zarzucić, aby stabilizator 12v miał odpowiednie warunki pracy napięcie wejściowe na nim powinno być odpowiednio wyższe.Przy pracującym silniku nie ma problemu bo U = ok 14,4v. Ja jednak zakładałem standardowe stabilizatory 7812, przed nim kondensator elektrolityczny np 470 mikro F na 25v i najzwyklejsze ledy, które przed tym zabiegiem działały 3-4 tyg. śmigały rok albo i więcej. Jednakże mówimy tu o autach w których MCE nie ma kontroli spalonej żarówki. Sposób sprawdzony, może nie wszystkim będzie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...