Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opadajacy pedal hamulca.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce w polsce zmienić hamulce z przodu na 320. Ale niestety musiałem wymienić klocki przed podroza do polski. Mechanicy wymienili klocki i wszystko niby ok ale pedal hamulca mam wrażenie ze jest jakiś dziwny. Ogólnie stojąc na światłach mogę go pompowac i robi sie twardszy a gdy napompuje i trzymam to powolutku opada w dol. Co mogli zepsuć? Wczesniej nie zauważyłem tego. Dodam że wymieniając klocki ściągneli zaciski wcisneli tloczki i założyli nowe klocki i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest wszystko ok.

Problem by był gdyby pedał sam opadał, nie odbijał, lub cały czas był twardy i słabo by hamował samochód. 

Pompując zwiększasz ciśnienie w układzie - przez co pedał robi się twardy, gdy go następnie wciśniesz i trzymasz ciśnienie powoli się zmniejsza i pedał powoli opada. 

Jeżeli, hamulce są ok, poziom płynu w zbiorniku jest w normie to moim zdaniem jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na odpalonym na postoju wpada lekko powoli i gdy puszczę słychać sss jak się zaciąga. Mogę zrobić ze będzie twardy jak napompuje z 3 razy ale po chwili miękko się robi i lekko wpada nawet uda się do spodu. Gdy zgasze silnik podpompuje i zostaje twardy. Plyn ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...