Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wał Podpora A4 B6


mateuszlipinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem w swoim A4 B6 2.5 V6 , mianowicie chciałem wymienić podporę wału, wał zdjąłem rozpołowiłem na dwie części ale nie mam pojęcia jak zdjąć z wieloklina łożysko , siedzi bardzo mocno, nawet prasą nie idzie zdjąć, czy jedyna opcją jest kupno całego wału z podporą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątówka twoim przyjacielem? ja pamiętam, że nacinałem bieżnię starego łożyska, która została na wale i jak już była mocno nacięta to po paru uderzeniach zestawem młotek + przecinak pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro, do dyspozycji niestety same tureckie i chińskie zamienniki. Kupiłem Akusan Transpart, łożysko nawet ok, guma też, w każdym razie do sprzedania auta jeździło cicho i bez drgań. Mam nadzieję, że  nie zapomniałeś zaznaczyć połówek wału przed rozłożeniem. Jak złożysz je w innej pozycji to wyważenie wału pójdzie w kosmos i będą drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to są same podpory wału tej firmy , wstawiam kilka zdjęć żeby dobrze wytłumaczyć co jest nie tak,  nie mogę dostać się do podpory bo na wiloklinie na zębach siedzi mocno taki metal z łożyska, na zdjęciu to nie widać ale siedzi mocno na zdjęciu pierwszym tak jakby w czerwonym kole numer 2 

Czy inne wały z oznaczeniem naprzyklad  D lub A  ( u mnie jest E ) mogą pasować? a4q1a.jpg51092ac19d9ef4.jpg51092ae0851bc10.jpg51092ac55e7be5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdybyś mógł zrobić zdjęcie bo nie pamiętam co może tam blokować. Jaką literę ma wał nie jest istotne, ważna jest długość wału- np. automaty miały krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateuszlipinski napisał:

nie mogę dostać się do podpory bo na wiloklinie na zębach siedzi mocno taki metal z łożyska, na zdjęciu to nie widać ale siedzi mocno na zdjęciu pierwszym tak jakby w czerwonym kole numer 2 

a cz ty kolego nie rozwaliłeś przypadkiem przegubu środkowego? napisz w jaki sposób rozdzieliłeś wał? zegera rozchylałeś?

mógłbyś zdjęcie podrzucić :)

po rozcięciu starej podpory do samego wału wszystko schodzi łatwo i montuje się nową podporę po tym łączysz dwie połówki wału razem.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...