Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem sonda lambda / po odpaleniu na zimnym.


Komarovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po odpaleniu samochodu z zimnym silnikiem (najczęściej rano), praktycznie zaraz po ruszeniu, samochód zaczyna się dławić i rwać. Trwa to zwykle parę sekund po czym samochód "zaskakuje" i zaczyna działać prawidłowo. Myślałem, że jest to wina instalacji LPG (mimo, że zimny silnik działa na PB - wiem), ale po wizycie w serwisie LPG, okazało się, że mam uszkodzoną sondę lambda. Konkretnie "wieszająca się sonda lambda 1, bank 1".  Po krótce zostało mi wyjaśnione na czym to polega, jednak nie dowiedziałem się, na co może taka uszkodzona sonda wpływać, poza wcześniej wspomnianym rwaniem. Check mi nie świeci, bo sondy są oszukane programem, ale czy mam obawiać się jakichś długofalowych problemów związanych z tym uszkodzeniem? Wymiana oscyluje ponoć w okolicach 400-500zł, więc wolałbym dowiedzieć się czy jest to sprawa do zrobienia na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Komarovsky napisał:

Check mi nie świeci, bo sondy są oszukane programem

Oszukane programem to możesz mieć drugie sondy za katem, które mierzą jego sprawność, a Ty masz problem z sondą przed i ona ma duży wpływ na mieszankę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...