Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luzy półosi - video.


tom5151

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy możecie ocenić luzy na mojej półosi? Jeden jest osiowy około 5mm a drugi tak jakby w mechanizmie różnicowym, bo między półosią a flanszą nie ma. 

Borykam się z pewnym problemem głośnego stuknięcia podczas hamowania, przyspieszania i skręcaniu mocno kołami. Stuk jest pojedynczy ale bardzo głośny, jakby normalnie się coś urywalo. 

Wrzucam film jak sprawdzałem półoś oraz filmiki gdzie slychac ten stuk/strzał. 

 

Edytowane przez tom5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulator masz przykręcony?? Wiem że to głupio brzmi ale było już kilka takich przypadków że właśnie nieprzykręcony akumulator powodował takie uderzenie podczas gwałtownego hamowania albo skręcania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Falcone napisał:

A akumulator masz przykręcony?? Wiem że to głupio brzmi ale było już kilka takich przypadków że właśnie nieprzykręcony akumulator powodował takie uderzenie podczas gwałtownego hamowania albo skręcania :D

Na drugim filmie ledwo się toczę a strzał jest konkretny więc ta opcja raczej odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z półosią wszystko ok. Jak dla mnie sanki dokładnie trzeba obejrzeć, ponaciskać łomem. Odkręcić, żeby odpuścić naprężenia wewnątrz materiału i dokręcić znowu.

btw. spójrz na to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2018 o 17:50, misiek95 napisał:

Z półosią wszystko ok. Jak dla mnie sanki dokładnie trzeba obejrzeć, ponaciskać łomem. Odkręcić, żeby odpuścić naprężenia wewnątrz materiału i dokręcić znowu.

btw. spójrz na to

 

Zwaliłem całe sanki. Tuleje super stan ale miejsca mocowań śrub (na tych aluminiowych podporach poduszek silnika) mocno wytarte/wyślizgane, możliwe że tam sie wszystko ruszało. Równo i mocno dokręciłem sanki i póki co 3 dni nie było stuków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tom5151 napisał:

Zwaliłem całe sanki. Tuleje super stan ale miejsca mocowań śrub (na tych aluminiowych podporach poduszek silnika) mocno wytarte/wyślizgane, możliwe że tam sie wszystko ruszało. Równo i mocno dokręciłem sanki i póki co 3 dni nie było stuków ?

No i fajnie. Powinno być dobrze. Ja też swoje musze opuścić i obejrzeć- bo jakieś niezidentyfikowane stuki mi sie pojawiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam podobny problem ze stukami. Jeżdżę już tak rok i nie mogę znaleźć:/ myślałem że to multitronic ale stuki są też na garbach i poprzecznych nierównościach ? slyszalne na tym filmie przy dohamowaniu zarówno do przodu i tyłu ? co myślicie ?

https://youtu.be/N-5umPCzGcI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2018 o 01:21, zaraza23 napisał:

Hmm mam podobny problem ze stukami. Jeżdżę już tak rok i nie mogę znaleźć:/ myślałem że to multitronic ale stuki są też na garbach i poprzecznych nierównościach ? slyszalne na tym filmie przy dohamowaniu zarówno do przodu i tyłu ? co myślicie ?

https://youtu.be/N-5umPCzGcI

Gdzieś czytałem temat że takie stuki pojawiające się na nierównościach, garbach czy zjeżdżaniu z krawężnika, są spowodowane gumą przy mocowaniu amortyzatora lub samym amortyzatorem.
U mnie po dokręceniu sanek porządnie nic już nie stuka, mogę hamować, przyspieszać, co zechcę :) Tak czy inaczej wymienię łapę silnika na jakąś ładną, żeby sytuacja się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ostatnie 3 lata jeździło dość mało na krótkich odcinkach i mieście. O ile dobrze mi wiadomo mam też dwumas tam. I tam się zastanawiam nad nim ale raczej chyba nie co ? 

Stuki dochodzą cenranie ze środka auta z okolicy skrzyni właśnie ? 

Chyba czas podjechać do BartS ??on zna te skrzynie na wylot :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...