Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odpalanie


Krzysiek_A4/A6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dlaczego napisałem "dziwne"?. Wikszość tematów o uruchamianiu silnika mówi raczej o długim kręceniu, cięzko na zimnym czy na ciepłym itd. U mnie jest inaczej.

Auto odpala, jak to sie mówi od strzała. Jeden a nawet pół obrotu rozrusznikiem. Nietypowe zjawisko to to, że ten rozrusznik kręci sie jakby wolno, ciężko jakby z oporem. Przypominam, ze odpala natychmiast.

Podejrzewałbym najszybciej akumylator ( bo mam go od 8 lat a nie wiem kiedy niemiec go wymienieł i czy wymieniał). Przed zima na 100% wymiana bo w ostatnia zime juz niedomagał.

A moze to cos z rozrusznikiem?

Spotkał sie kiedys ktoś z taką przypadłością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może alternator się kończy ? U mnie było tak samo, ciężko przy odpalaniu się obracał ale palił od strzała, nagle alternator skończył ładować, zregenerowałem alternator i już tego u mnie nie ma ;)

Przed regeneracją byłem u elektryka, żeby mi sprawdził porządnym miernikiem ładowanie i wszystko było okej, pojechałem w trasę i nagle kontrolka od akumulatora i laweta :D

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejzyj sobie jak wyglada podlaczenie kabla do rozrusznika, czy nie jest skorodowane. Nie zaszkodziloby spojrzes na szczotki i komutator. Moze byc, ze sa powypalane styki od automatu od rozrusznika. Generalnie nalezy mu sie przeglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineło troche czasu ?

Problem rozwiazany poprzez wymiane akumulatora ?

Swoja droga ten tez pewnie nie przezyje zbyt długo bo jakos tak ładowanie mam ok 13,6 V zamiast 14.4 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak w dieslu to trochę słabe to ładowanie, u mnie na benzynie tyle jest, nie wiem czemu, nie wnikam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...