Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Stuki w tylnym kole


OSA

Rekomendowane odpowiedzi

panowie coś stuka mi w tylnim kole, coś jakby przeskakiwało lub obcierało . stuki te są równomierne , im szybciej jadę tym szybciej stuka .

myślałem że to osłona tarczy bo odgiąłem ją i ucichło ale po godzine jazdy znowu to samo . nieraz jest tak że przestaje , ale po dwóćh dniach znowu stuka. jeśli chodzi o chałas to raz jest lekkie stukanie ,a raz głośne. jak naciskam sprzęgło lub wrzucam luz to cichnie że prawie nie słychać.

dodam że mam napęd quattro.

może ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do tematu , mam to samo ;( i wbrew pozorom nie jest to proste do ustalenia . OSA także zadawałem to pytanie na forum jakiś czas temu, umnie to występowało poczatkowo okresowo( raz na jakiś czas) tak na 2-3 dni co 3-4 miesiące także jakoś to byłem w stanie ścierpieć, ale od 2 tygodni stuka nieustannie prawe tylne koło ;( ( początkowo tylko na biegu- podczas zwiekszania predkości, teraz na luzie, podczas zwalniania czy też przyspieszania) bedąc u mechanika powiedział że nie bardzo ma tam co stukac , a więc podejrzewa nic innego niż półoś ;( . jutro zamierzam podjechaćac na stację djagnostyki, aby mi to wkońcu sprawdzili jak coś bedę wiedział napewno dam znac - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok . czekam . u mnie też było okresowo a od dwóch dni non stop :(. ja zastanawiałem się nad przegubem

mam luzu na górnym wahaczau ,ten nad kołem czy to może być przyczyna.

oczywiście tylnia oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osa ja się uporałem z tym problemem, wymieniłem dziś przegub wewnętrzny i cisza nie to auto, sam na siebie jestem zły ze wcześniej nie zmobilizowałem się do tego żeby to zrobić , chwilami jeździłem jak traktorem :wallbash: ,zmieniłem na przegub LOBRO udało mi się go kupić w miarę dobrej cenie w jednym z regionalnych sklepów motoryzacyjnych , dla ciekawostki podam ze za ten przegub w ASO powiedziano mi czterokrotnie większą cenę ( blisko 1 tyś zł ) a za całą półoś z dwoma przegubami 1340 pln :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie sytuacja wyglądała tak , że od kleiły się odważniki przy alusie do polowy i stukalo  przy powolnej jeździe mało ale im szybciej to bardziej stukalo. Usunąłem problem podklejajac silikonem do silnika bo łatwo potem odkleic ;) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...