Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa Klima:/


Murek999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Moją klimatyzacją. Wymieniłem kompresor na nowy, chłodnice klimatyzacji, osuszacz, zawór rozprezny. Ilość czynnika chodzacego została nabita zgodnie z zaleceniem jakie zostało podane do tego auta. Szczelność sprawdzona auto stało 2 dni na zegarach żeby to sprawdzić i układ jest szczelny. Po odpaleniu Klima się zatańczą działa wszystko tylko nie chlodzi. Jeśli mam otwartą tylko jedną klapke i jest ustawione na naj słabszym nadmuchu to dmucha zimnym powietrzem, ale jeśli otworzę resztę klapek i podniósł moc nadmuchu to auto dmucha już ciepłym powietrzem. Dodam jeszcze że przepustnice zostały sprawdzone i działają poprawnie. I teraz zostaje kwestia czy wymieniać parownik, albo cały klimatronik Moze on cos źle pokazuje i w nim leży wina. Pomocy:)

Edytowane przez Murek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podlaczenia vag z vcdsem i log grupy 001,002,009,010 (to minimum, najlepiej zrob screeny okna vcdsa i wklej tutaj), na zimnym aucie po nocy przed uruchomieniem silnika i drugi po uruchomieniu silnika z nawiewem ustawionym na maxa przez kratki w desce i temperatura na LO. (daj klimie z 5min dla ustabilizowania parametrów) i sprawdz czy nie masz żadnych błędów w klimatronicu. jesli sa to wklej jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik podłączył i zrobił tak jak mówiłeś Ale żaden błąd mu nie wyskoczył, zostały jeszcze sprawdzone mechanizmy od nawiewu(działają poprawnie) pracownik został sprawdzony i co naj dziwniejsze jest ciepły, zamontowany był także klimatronik z takiego samego auta i to też nic nie wyniosło. Mechanicy rozlozyli ręce bo mówią że pierwszy raz coś takiego widzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a grupy pomiarowe sprawdzal? musisz podlaczyc vcds'a i w nim sprawdzic. jesli mechanik ma jakies inne urzadzenie diagnostyczne to noze nie miec nozliwosci sprawdzic tego o czym pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...