Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o DPF


tomek2111

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy jakiś czas temu zakupiłem a4 b8 2.0 tdi CAGA rocznik 2008..Auto miało już wycięty dpf co wiedziałem.Teraz przyszło mi wyjeżdżać na zachód i chcę z powrotem  zamontować dpf.I teraz kilka pytań.

Jaki dpf kupić,używke z wiadomego miejsca czy zamiennik,jeżeli zamiennik to skąd i jakiej firmy.Oczywiście nówka z ASO odpada bo na pewno dużo złociszy.

Czy firma JMJ produkująca DPF-jest godna uwagi.

Czy znacie z kujawsko pomorskiego firmę która by się tego podjęła.

Teraz kwestia numerów wybitych na dpf-e,gdyż widzę że na aukcjach są takie same numery lecz różnią się tylko jedną końcową literką.Ma to jaki kolwiek wpływ.Pytam bo akurat nie wiem jaki ja mam numer tej części ponieważ nie jestem w stanie tego sprawdzić.

Z góry dzięki za jakie kolwiek porady.

Edytowane przez tomek2111
sprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyczny montaż DPF to jedno ale pozostaje jeszcze, przywrócenie fabrycznej mapy w ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ciekawe jak wiązka od czujników, czy ktoś jej nie porozrywał, nie uszkodził, jak sie z czujnikami obchodzili... w ogole czy masz czujniki pozostawione w aucie.
Sam mam dpf wywalony, sam go wyciągałem z auta i wiem, że łątwo mozna te czujniki rozwalic. Pytanie czy ktoś się starał to jakiś zrobic porządnie czu uwalił kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie . Macie w swoim rejonie jakieś ogarnięte firmy które zajmują się wydechami?? 

Mam u siebie wywalone ostatnie puszki bo wsadziłem wydechy z audi sq5 aktywne z głośnikami . Przed wywaleniem dpf i kata auto chodziło delikatniej głośniej niż z wcześniejszymi puszkami . 

Obecnie w aucie jest zamontowany downpipe 3 cale i tak wyszło ze wydech jest cały przelotowy . 

Zastanawiam się nad wsadzeniem dwuch katów zamontowanych rownolegle taz będzie z jednej rury rozgałęzienie na katy i za nimi powrót w jedna rurę . Katy maja być z norma euro. 4 

i teraz pytanie czy takie sportowe katy zeczywiscie dają coś w uzyskaniu emisji spalin euro 4 i czy wycisza trochę auto . Jeśli nie wycisza to wsadzę puszkę przelotowa za katami i będzie ciszej . Tak jak to jest fabrycznie w sq5 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na temat tych czujników nic nie wiem.Dopiero w najbliższym czasie będę to wraz z moim mechanikiem diagnozował.A tak na marginesie to ile tam się znajduje tych czujników i w razie kupna jakie są ich ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...