Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 1.8T BFB - czujnik ciśnienia klimatyzacji


danon198901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio przed wiosną próbowałem zmusić klimatyzacje do działania. W jednym z serwisów próbowano wymienić mi wszystko co się dało (kompresor, dławik, chłodnice itp), natomiast po przerażeniu tym faktem podjechałem do gościa który zajmuje się diagnostyką komputerową. Znalazł on u mnie błąd czujnika klimatyzacji (wydaje mi się, że to błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji, bo w sumie tylko taki wujek google mi podpowiada - chyba, że się myli?) i po wykasowaniu błędu klimatyzacja zaczęła super śmigać. Natomiast po ok 3 tygodniach, kiedy to wyłączyłem klimatyzacje (jeździłem na wyłączonym nadmuchu lub na ECON) klimatyzacja nagle przestała mi działać. Wydaje mi się, że być może znowu pojawił się błąd czujnika i chyba będzie on do wymiany (w poniedziałek będę w stanie zdiagnozować to na 100%). Zastanawiam się czy poza czujnikiem coś jeszcze przychodzi wam do głowy co mogło by wywalać błędem czujnika klimatyzacji? Czy poza czujnikiem ciśnienia klimy jest jeszcze jakiś czujnik, który reguluje pracą układu klimatyzacji? I najważniejsze pytanie, gdzie w Audi A4 B6 1.8T znajduje się czujnik ciśnienia klimatyzacji? I czy można go wymienić samemu, czy trzeba ściągnąć czynnik, bo rozszczelni się układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz samemu, wymiana max 10min, w chłodnicy z lewej strony za lampa, dwa płaskie klucze potrzebne, nic się nie rozszczelnia, chłodnica ma zawór zwrotny, po wymianie nie kasujesz żadnych błędów, klima powinna od razu hulać. Czujników masz trzy rodzaje, fajnie by było kupić taki jaki masz. Uważasz tylko na to, żeby nie uszkodzić chłodnicy odkręcając. 8E0 lub 4E0 (bodajże) lub całkiem nowy typ, mniejszy jak ktoś wymieniał. Ew, podjedź do mnie (Wschowa lubuskie, 70km od ciebie) to Ci ogarnę temat czujnika jak i wymiany ?

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...