Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zacinająca się klimatyzacja


nowaka4b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od jakiegoś czasu mam taki problem z swoją a4 b5, że zacina mi się klimatyzacja. Wygląda to tak, że ustawiona jest np na 19 stopni i chłodzi fajnie. Po chwili przestaje chłodzić i nie działa minutę czasem dwie a czasem poł godziny. Nie ma na to reguły. Potem sama się włącza i od nowa chłodzi tak jak powinna. Oczywiście warto zaznaczyć, że nie dotykam jej a ona sama chłodzi potem nie chłodzi i tak ciągle. Na panelu nic się nie przestawia podczas gdy ona tak wariuje. Zauważyłem też, że jak klimatyzacja chłodzi to wentylator pracuje, a jak wentylator się wyłącza to klima też przestaje działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer pokazuje jakieś błędy odnośnie klimy ?  i kiedy sprawdzałeś ilość czynnika ?

Ja miałem podobnie jak było mało czynnika to chodziła stawała chodziła stawała  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw jedz wymien osuszac i dlawik oraz nabij klime.

Czy nabijales jakos ostatnio czynnik???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy, podepne sie pod temat, mam nadzieje ze kolega nowaka4b5 nie bedzie zly. Po ostatnich upalach mi tez zaczela wariowac klima, w zasadzie to nadmuch i jego sila zyje wlasnym zyciem tzn. nagle samoczynnie spada moc nadmuch,znikaja WSZYSTKIE kreski na wyswietlaczu i po chwili jest uderzenie powietrza od nowa. Dzieje sie taki na AUTO i na ECON. W ostatnim czasie zaczela tez halasowac sprezarka tak jakby stukac a jej wlaczenie powoduje bardzo duzy opor- podczas jazdy przy wlaczeniu klimy czuc szarpniecie i spadek mocy. Czynnik uzupelmiany na wiosne z poziomu 470 do 720.

Pytanie czy to ma jakis zwiazek ze soba?

Gdzie udezyc zeby rozpoczac diagnostyke?

Bede wdzieczny za wszystkie wskazowki.

Edit:

Sprawdzilem w menu klimatronica, w kanale 1C znalazlem tylko blad 18.3- tzn. Okresowy blad napiecia dmuchawy. Jaki to moze miec wplyw na zaistniala sytuacje? 

Edit2:

Pomogla wymiana kompresora na sprawny uzywany, klima dziala.

Edytowane przez mmarcinn
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...