Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Azot w oponach


Gość rob

Rekomendowane odpowiedzi

Rozszerzalność objętościowa azotu wynosi 0.003671 K^-1; powietrza 0.003670 K^-1; jest więc nieznacznie WIęKSZA.

I jeszcze cytat ze strony firmy produkującej opony:

In conclusion Nitrogen may offer some small advantages over air, but in everyday usage of tyres the effect would be extremely difficult to measure and any benefit marginal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzalność objętościowa azotu wynosi 0.003671 K^-1; powietrza 0.003670 K^-1; jest więc nieznacznie WIęKSZA.

I jeszcze cytat ze strony firmy produkującej opony:

In conclusion Nitrogen may offer some small advantages over air, but in everyday usage of tyres the effect would be extremely difficult to measure and any benefit marginal.

azotuje wszystkie klimy które sprawdzam, a tylko azotem dlatego że niezmienia ciśnienia bezwzględu na temperature ........ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tabele fizyczne kłamią, Iceman praktyk wie lepiej, po prostu słów mi już brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tabele fizyczne kłamią, Iceman praktyk wie lepiej, po prostu słów mi już brak...

nie pisze ze wiem lepiej tylko co robie z azotem i jak sie zachowuje i niema sie co unosić odrazu, teoria niezawsze idzie( w parze z praktyką) to wiem z doświadczenia :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, a ja wiem z doświadczenia, że teoria zawsze idzie z praktyką w parze, tylko trzeba umieć dobrze ją zinterpretować. I nie uniosłem się, wręcz przeciwnie ręce mi opadły :wink:

Ja też chwalę sobie azocik w kołach, po 78% w każdym...

edit:

Dobra wystarczy tego OT, konkretne argumenty skończyły się już dawno, teraz zostało tylko powtarzanie, bo nie zostały zbite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacytuje tutaj wypowiedź jednego z kolegów, takie małe OT dla rozluźnienia

Czy teoria zgadza się z praktyką :question:

W teorii tak, w praktyce nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos w ten azot nie wierze. przede wszystkim nie da sie opony napelnic czystym azotem, bo zamarznie.wiec jest to tylko mieszanka azotu ze zwklym powietrzem atmosferycznym bo ono i tak jest juz w kole zanim je napelnia "azotem".chyba, ze ktos widzial zeby ktos jakims cudem je przed napelnianiem wypoompowal pompa prozniowa?. w mieszance tej jest ok. 85% azotu czyli praktycznie tyle samo co w powietrzu atmosferycznym (78,09%). zatem "azot" w oponach to tylko placebo, ktore sluzy do napelniania portfela wulkanizatora a nie naszych opon. prasa fachowa w niemczech od pewnego czasu odradza napelniania opon azotem, bo to wyrzucanie pieniedzy w bloto i zwykla sciema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transportuje się tak. A jeżeli kurczaki transportuje się zamrożone, to nie da się zjeść gorącego kotleta?

Azot nie zamarza sam, każdy gaz transportuje się w postaci ciekłej, inaczej zajmowałby za dużo miejsca. Azot w kołach, to jedna wielka ściema, z tym się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał jest tylko kilka procent różnicy w zawartości azotu. Dlatego nie ma sensu pakować pieniędzy w błoto :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: ah kiedyś dałem sie skusić na azotowanie oponek, koleś mnie zapewniał że mniej się grzeją ( chodziło mu głównie o jazdę na dłuższej trasie) no i mówił że opona ciszej pracuje. Ciekawe czy to prawda z tą cichszą pracą opony ?? Nie miałem jak tego sprawdzić bo jeździłem autem ze sportowym tłumikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...