Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana napinacza paska klinowego?


Userr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niedługo przymierzam się do wymiany rozrządu na ten zestaw: http://allegro.pl/conti-rozrzad-pompa-audi-a4-b6-b7-1-8t-i6989609582.html
Nie wiem czy w tym samym czasie nie wymienić też paska klinowego oraz jego rolek wraz z napinaczem? Wydaje mi się, że napinacz bardzo wibruje (tutaj film: https://streamable.com/lsmlt)

Co o tym powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony napinacz paska klinowego wydaję podobne dźwięki do uszkodzonej dwumasy, takie "rzęcholenie". Moim zdaniem jeżeli to nie występuję to nie ma sensu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też tak skacze, podobno tak nie powinno być i z tego co się orientowałem to albo to jego wina albo paska albo jakiegoś koła pasowego. U mnie widać bicie na kole od pompy wspomagania, ale to nie jest powód skaczącego napinacza bo po pompie jest jeszcze szereg innych kół, raczej obstawiam napinacz. Myślę że na początek zmienię pasek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczyłem z telepiącym sie napinaczem wymieniłem: pasek, koło pasowe wału, i napinacz i powiem ze drgania jak były tak są niestety. 

Edytowane przez AdamWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, AdamWilk napisał:

Ja też walczyłem z telepiącym sie napinaczem wymieniłem: pasek, koło pasowe wału, i napinacz i powiem ze drgania jak były tak są niestety. 

Ja wymieniłem pasek i napinacz ale tak samo dalej wibruje. W dalszej kolejności obstawiam właśnie koło pasowe na wale i od sprężarki klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam tez jest taka rolka prowadząca , moze ktoś sie orientuje jak ona powinna sie zachowywać tzn u mnie jak zacząłem nią ruszać to zauważył ze chodzi tak "przód tył" czy to tak powinno być?  czy może ona powinna być nieruchoma w tej płaszczyznie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna się ruszać. Wykręć ją i sprawdź jak wygląda-może po prostu nie jest dokręcona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi znajomy wymieniał kolo pasowe wału to był dostęp bo odchylił przód auta i wizualnie rolka byla oki tylko jak pisalem mozna bylo ją lekko pociągnąć do siebie na ok 1 cm , pytanie czy teraz po samym zdjeciu paska jest mozliwosc zeby cos z nią zrobić czy trzeba ," przód" zdejmować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...