Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon problem ze światłami drogowymi


DeadBolter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie  zmiany światel z halogenowych na bixenon skretny.

lampy zamontowane, zamontowan adaptery  do lamp z 10 na 14 pinoowe. pociagniete dodatkoweprzewody z lamp do wtyki 32 / 21/22  kodowanie zmienione  09 adaptacja i zmiana kodi na 00021 xenon świeci ale problem jest ze światłami długimi  jak pociagnę manetke  przesłona reaguje światlo długie miga ale jak  chce włączyć długie na stałe brak reakcji ktos cos podpowie ?? żeby było ciekawiej  żeby zakodować bixenon wymagana byla wymiana MCE z low na High zrobione MCE zaadoptowany .

ma ktoś pomysł w czym tki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dlatego ze masz blad wlacznika. Usun ten blad a swiatla zaczną dzialac poprawnie. Co do przeciwmgielnych to poszukaj w moich postach, opisalem co trzeba zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Dodam ze nie posiadam   czujnika deszczu ani wlacznika z funkcja auto.  chodzi mi tylko o podlaczenie  wlacznika drl zebym mogl wylaczyc drl bo same powinny zgasnac po  wlaczeniu swiatel mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad jaki mi wydwietla 01800 light switch. Do konca niewiem jak sie go pozbyc. Modul high  a wlacznik    bez pozycji auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli blad jest w pozycji 0 (wtedy bedzie powracal po wykasowaniu) to sprawdź fioletowy przewod od pinu 3 wlacznika do pinu 32 kostki c. Potem sprawdź przejście pomiedzy pinem 1 włącznika a pinem 20 lostki c mce. Przy pozycji 0 włacznika obwód pomiedzy pinem 32 a 20 jest zamkniety przez włącznik. Jeśli obwod jest otwarty to wywala błąd. Ludzie często sto rozcinają ten obwód by mieć c automatyczne załączanie świateł.

Jeśli błąd jest w innej pozycji włącznika to napisz w której. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też czy na pinie 1 wlacznika masz +12v. Potem czy w pozycji wlacznika świateł postojowych na pinie 25 kostki c mce jest +12v a na pozycji mijania powinno +12v pojawić się na pinie 26. Jesli wszystko bedzie ok to problem moze byc z mce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany bobikos dziekuje za pomoc, twoja podpowiedz podsunela mi pewna mysl i to bylo to. Winowajca byl pin 29 w kostce 32 odpowiedzialny za czujnik swiatla deszczu ktorego nie posiadam najprawdopodobniej modol czytal vos z tego pinu i twierdzil ze  posiafam przelacznik z funkcja auto. Wszystkie swiatla dzialaja prawidlowo.  Drl, krotkie dlugie halogeny,   i przeciwmgielne tylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne przerabiales?

Ogarnij temat komplelsowo i dołóż czujnik deszczu oraz przelacznik drl, wtedy drl ma sesn. Jedyna wieksza przeszkoda w tym to wymiana szyby pod czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne itd ogarniete wszystko zrobione tak jak byc powinno. Wszystko idzie przez mce. A co do czujnika deszczu to niechce mi sie.... moze kiedys brakuje funduszy. Drl dzialaja  wlaczam zaplon drl sie zalaczaja wlaczeswiatla mijania drl sie

Wylaczaja czyli tak jak byc powinno.  zeby zalizyc czujnik deszczu  to potrzebuje lusterko z czujnikiem  nowa szybe  nowy wlacznik swiatel z pozycja auto  czyli z 600pln tylko poto zeby sie swiatla same pezelaczaly. Moze kiedys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...