Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odklejona tkanina - problem z podsufitką


Rampage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Temat pewnie nie raz wałkowany. Otóż w swoim kombiaku A4 miesiąc temu zaczeła odklejać się podsufitka. Obecnie wissi niczym jajko zachaczając mi lekko o głowę. Czytałem że należy wymienić całość na używkę co mnie prawdopodobnie czeka. Być może jest jakiś patent aby to pokleić np klejem bezbarwnym w sprayu? Pomyślałem że problem może się pojawić znów w przypadku nowej (używanej podsufitki). Mam też możlwiośc oddania do tapicera choć czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj. Wymiana na używaną jest bezsensowna, bo też może się odkleić z racji wieku. Podklejanie miejscowe też nie spełnia swojego zadania. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie do tapicera, ale też najdroższym (ceny mocno zróżnicowane w zależności od tapicera ale orientacyjnie to chyba około 300 zł).

Tu masz pomocny tutorial jednego z naszych kolegów z forum na temat wymiany materiału na podsufitce (mam nadzieję, że kolega się nie obrazi za udostępnienie :) ): 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupować używkę. Trwalsze będzie przyklejenie nowego materiału. Undisclosed bardzo dobrze opisał temat. Jeżeli masz choć trochę cierpliwości, to dasz sobie radę. Ja jestem po wymianie materiału podsufitki według opisu. Nie wyszło najgorzej. Są pewne niedoróbki, ale nie jestem specem.

PS. Jak masz podsufitkę z szybrem to musisz trochę pokombinować, żeby to jakoś wyglądało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykleiłem podsufitkę bez jej wymiany. Ważne tylko aby szczotką ryzową ściągnąć z dachu starą gąbkę, aby klej miał się na czym trzymać.  Do klejenia użyłem kleju do tapicerki w sprayu  (radze kupić lepszy bo Ci się zaraz odkleji). Klej nakładałem na podsufitke i dach z odległości ok 20 30 cm (przy zbyt bliskiej odległości  może Ci klej  przesiąknąć na drugą stronę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...