Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Zmiana licznika z MONO na KOLOR - immo problem


Fifiński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zachciało mi się zmienić mój czerwony licznik który przy temperaturach letnich już ledwo co pokazywał, na fajny kolorowy. Posiadając licznik o nr 8E0 920 900 K zgodnie z wszech obecną tabelką kupiłem licznik o nr 8E0 920 930 T. Wyciągnąłem piny z obu liczników - przetestowane logowanie (Silnik/Licznik) - wszystko ok. Rozpocząłem procedurę adaptacji licznika nowego, czyli zalogowałem się pinem z nowego licznika, następnie adaptacja, kanał 00 test ( czyszczenie licznika ), save no i wchodząc do kanału 50 podając pin starego licznika ( wyciągnięty też z ECU ) wyskakuje :
2n54py.png

Co bym nie robił nie mogę przejść żeby licznik zaczytał ustawienia immo. Po prostu pokazuje jak by PIN był zły, a jestem pewien że tak nie jest. W tym celu wziąłem dla testu swój aktualny licznik i po podaniu pinu w kanale 50 dostaje:

s10mc8.png

Tak że nie wiem co może być tego powodem, że nowy licznik nie chce załapać ustawień immo.

Dla pewności wrzucam jeszcze info z vag eepromera:

2enqniq.png

 

Ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się i tak i szczerze nie interesuje się tym dlaczego tak jest bo nie mam na to czasu.
Ja zazwyczaj używam trochę droższego sprzętu niż VAG eep..., a jak jest potrzeba to się na piechotę czasami bit po bicie przepisuje wszelakie potrzebne dane w eeprom, jak licznik trafi się uparty jak ten.  To jest tylko elektronika, która potrafi być nieprzewidywalna i jak chce się nią zajmować to trzeba mieć w zanadrzu różne rozwiązania i różnoraki sprzęt.
Jak się koledze nie uda to zawsze może podesłać mi liczniki i się ogarnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...