Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 1,8t BEX turbo późno wstaje logi do analizy


blazejten

Rekomendowane odpowiedzi

Auto stało nie używane ok 2 tygodnie. Po tym czasie zauważyłem jest mniej żwawe.  Audi ma chipp  na 220km. Zrobiłem logi 

115 plus 118

http://vaglogi.pl/log-115_118_6Ak9Q07.html

002 plus 033

http://vaglogi.pl/log-002_033_s42K0.html

Edytowane przez blazejten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blazejten napisał:

Linki nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo przeładowuje, przyjrzyj się n75 i sprawdź ciśnienie paliwa, bo wtryski zaczynają pętlić. Sam program jest czy były jeszcze jakieś zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sam program  auto kupilem już z tym. O innych przeróbkach nic nie wiem. Cisnienie paliwa i wtryskiwacze jak najlepiej sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAnometrem trzeba się wpiąć w listwę paliwową (jest na forum opisane co i jak) i sprawdzasz podczas jazdy. Wydaje mi się, że problem może być też w samym programie. Wrzuć jeszcze log 3+20

Co do turbo to wstaje normalnie, a przy 2,7 tys. masz już osiągnięte zadane ciśnienie ponad 1,1bara więc bardzo dobrze.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia n75 i wezyki od niego. Jak sprawne to turbo do diagnostyki (grucha i WG). Turbo wstaje okej gorzej wlasnie z wspomnianym wyzej przeladowaniem i uboga mieszanka, takze sprawdz cisnienie paliwa na listwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi o których mówił przem8 

3 plus 20

http://vaglogi.pl/log-003_020_4UUH3.html

Sprawdziłem ciśnienie na listwie... 4 bary są co prawda tylko chwilę bo mój prowizoryczny układ się rozszczelnił... Powinienem powtórzyć i podczas jazdy sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jałowym biegu sprawdzales czy kiedy to cisnienie? no najlepiej jak bys sprawdzil i na jalowym i pod pelnym obciazeniem co pokazuje manometr.  Patrzac po nowych logach to zaczynaja sie cyrki z zaplonem kiedy turbo zacznie ladowac juz konkretnie czyli pewnie paliwa mu braknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar zrobiłem na jałowym biegu kilka sekund.  w miedzy czasie zrobiłem tez test kata... jest  do wymiany ale  żadnych błędów nie miałem  check engine itp... tylko że kat ma się nijak do zapłonu i dawki paliwa..

W przyszłym tygodniu postaram się zmierzyć to ciśnienie konkretnie pod pełnym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, blazejten napisał:

Pomiar zrobiłem na jałowym biegu kilka sekund.  w miedzy czasie zrobiłem tez test kata... jest  do wymiany ale  żadnych błędów nie miałem  check engine itp... tylko że kat ma się nijak do zapłonu i dawki paliwa..

W przyszłym tygodniu postaram się zmierzyć to ciśnienie konkretnie pod pełnym obciążeniem.

z przeladowaniem to raczej soft słaby, też tak miałem jak mapa n75 z bexa była jedz do ogarniętego tunera na poprawke, ale na początek wyczyść zawór n75 i do softa na 1,1 bar przydały by się większe wtryski 440ccm pewnie teraz masz seryjne z bexa i pętlą ale paliwa jeszcze starcza

Edytowane przez tomekp94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak do tej pory było wszystko ok soft może też nawalić?? auto stało ok dwóch tygodni pierwsze odpalenie i zauważalna zmiana mocy... zamówiłem już zegar do pomiaru cisnienia na listwie wtryskowej potem następny w kolejce jest kat. Przeczyszczenie n75 nic nie kosztuje też spróbuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paliwem będzie pewnie ok, problem masz z przeładowaniem, sprawdz szczelność dolotu, soft też nie jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę to trwało ale i sporo sprawdziłem  katalizator jest ok ciśnienie benzyny na listwie też trzyma  ok 4,5bar  zawór n75 kupiłem nowy dalej zero zmian... dolot sprawdzony też przecieków brak... pozostaje tylko turbo?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blazejten napisał:

wgrać  serię? tzn nowy soft? 

 

Seryjny, nie ruszany przez nikogo, taki jak był wgrany w fabryce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...