Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tunera TV MPEG-4 w Audi B8 przedliftowym


KK_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam MMI 3G HDD Audi B8 Avant z 2010 roku czyli przedliftowy, tuner TV analogowo/cyfrowy ale nie obsługuje MPEG-4 :(

Chciałbym wymienić ten tuner z tego co wyczytałem jest potrzebny 4G0919129C który obsługuje MPEG-4 ? I teraz moje pytanie czy konieczna jest wymiana wzmacniaczy antenowych jeśli tak to jakie czy wszystkie do Avanta ?

Co z instalacją czy trzeba wymienić całą czy tylko część a może tylko wtyczki ?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś przynajmniej rozpiskę wtyczek Tunerów TV 4F0 i 4G0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem, tylko nie wiem jak zamienić wtyczki od wzmacniaczy antenowych ?

W starym tunerze mam dwa podwójne (brązowy-dwa kable) i (zielony-jeden kabel) i jeden pojedynczy (zielony)

Jak to po zamieniać do nowego gdzie mamy jeden podwójny (zielony) i dwa pojedyncze (brązowy i zielony)

Tak to wygląda u mnie w starym

20180629_162342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz potrzebuję wtyczkę zieloną pojedynczą, wtyczkę 12-pinową i pytanie czy trzeba od nowa zarobić kable, czy można wypiąć z wtyczek i przełożyć do innej ?

Edytowane przez KK_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem robić całą instalację do tunera od zera bo go wcześniej nie miałem, ale na 95% można kupić na alledrogo pojedynczą wtyczkę ( oczywiście zieloną bo innego koloru nie wepniesz ma inaczej rozłożone wcięcia na obwodzie) i przełożyć środek z podwójnej.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował tuner TV MPEG-4 o innym nr jak 4G0 np 4GD lub 4G1 ?

Bo z tego co patrzyłem to też są cyfrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skoffice napisał:

Ja niestety musiałem robić całą instalację do tunera od zera bo go wcześniej nie miałem, ale na 95% można kupić na alledrogo pojedynczą wtyczkę ( oczywiście zieloną bo innego koloru nie wepniesz ma inaczej rozłożone wcięcia na obwodzie) i przełożyć środek z podwójnej.  ?

Chodziło mi o brązową bo przecież w nowym jest pojedyncza brązowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4G0 ma oznaczenie NGTV-DVB a

4GD ma oznaczenie NGTV-CN ?

4G1 ma oznaczenie NGTV-JP ?

Jakie są różnice między nimi ?

Edytowane przez KK_audi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne chodziło mi o brązową. Ja założyłem 4G0919129C  i działa. Inne oznaczenia pewnie są dedykowane do różnych rejonów geograficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skoffice napisał:

Ja niestety musiałem robić całą instalację do tunera od zera bo go wcześniej nie miałem, ale na 95% można kupić na alledrogo pojedynczą wtyczkę ( oczywiście zieloną bo innego koloru nie wepniesz ma inaczej rozłożone wcięcia na obwodzie) i przełożyć środek z podwójnej.  ?

A kupowałeś gotową wiązkę czy sam robiłeś, bo może masz nr wtyczki tej brązowej i tej 12-pinowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem i pewnie, że mam:   wtyczka 12 pin  8E0972112 , a brązowa to 6Q0035576 chyba z literą E na końcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skoffice napisał:

Sam robiłem i pewnie, że mam:   wtyczka 12 pin  8E0972112 , a brązowa to 6Q0035576 chyba z literą E na końcu. 

Dzięki:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 11:28, skoffice napisał:

Ja niestety musiałem robić całą instalację do tunera od zera bo go wcześniej nie miałem, ale na 95% można kupić na alledrogo pojedynczą wtyczkę ( oczywiście zieloną bo innego koloru nie wepniesz ma inaczej rozłożone wcięcia na obwodzie) i przełożyć środek z podwójnej.  ?

Siemka :)

Zamontowałem w końcu tuner ;) Generalnie działa ale nie jestem do końca pewny czy w dobre miejsca powpinałem anteny ? Bo na postoju generalnie odbiera ale już w czasie jady jest kupa :(

I teraz pytanie czy jakbym się pomylił to też by odbierał tylko ze słabszym sygnałem czy w ogóle by nie odbierał danych kanałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Powiem szczerze, że u mnie jest dokładnie tak samo. Na postoju generalnie działa, ale podczas jazdy jest różnie, ale raczej nie najlepiej. Też nie mam pewności czy mam dobrze podłączone anteny. W sumie błąd można popełnić raczej tylko przy podłączeniu anten w tylnej klapie. Czyli można zamienić miejscami anteny od radia UKF FM i tunera TV. We wzmacniaczu antenowym  jest podwójna wtyczka i nie jest niestety nigdzie napisane (przynajmniej ja nie znalazłem) jaka jest kolejność. Jak założyłem tuner TV przez pewien czas miałem podłączone 2 wzmacniacze antenowe dopóki nie zrobiłem wyprowadzeń z tylnej prawej szyby karoseryjnej. Działało bardzo podobnie jak teraz. Nie przekładałem anten bo nie chciało mi się zdejmować tapicerki klapy. Możesz spróbować. Ciekaw jestem jaki będzie efekt. Gdybyś to zrobił to pochwal się efektem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skoffice napisał:

Cześć. Powiem szczerze, że u mnie jest dokładnie tak samo. Na postoju generalnie działa, ale podczas jazdy jest różnie, ale raczej nie najlepiej. Też nie mam pewności czy mam dobrze podłączone anteny. W sumie błąd można popełnić raczej tylko przy podłączeniu anten w tylnej klapie. Czyli można zamienić miejscami anteny od radia UKF FM i tunera TV. We wzmacniaczu antenowym  jest podwójna wtyczka i nie jest niestety nigdzie napisane (przynajmniej ja nie znalazłem) jaka jest kolejność. Jak założyłem tuner TV przez pewien czas miałem podłączone 2 wzmacniacze antenowe dopóki nie zrobiłem wyprowadzeń z tylnej prawej szyby karoseryjnej. Działało bardzo podobnie jak teraz. Nie przekładałem anten bo nie chciało mi się zdejmować tapicerki klapy. Możesz spróbować. Ciekaw jestem jaki będzie efekt. Gdybyś to zrobił to pochwal się efektem ?

Nie ja u siebie tyko podmieniałem tunery, i w tym starym trzeba było po zamieniać z podwójnej rozdzielić i tak dalej....i z tego wszystkiego trochę się zamotałem.

I teraz nie wiem czy dobrze powpinałem do nowego. Generalnie odbiera dobrze ale tak jak pisałem tylko na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...