Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio ma stałe zasilanie - jak przerobic na zapłon?


Cede

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mój helmut w końcu otrzymał zestaw Parrot ck3100 tylko jest problem z zasilaniem z iso. Otóż jak mam auto 3 lata tak stały prąd dla radia mi nie przeszkadzał tak teraz zaczął ponieważ zestaw głośnomówiący działa teraz caly czas. Podejrzewam, że ktoś zmostkował plusy w kostce iso po stronie auta. Teraz pytanie ode mnie. Czy jeśli odetne z iso kabel który powinien mieć zasilanie po zapłonie(a nie ma bo ma stałe) i w ten pin wpuszcze faktyczny prąd ze stacyjki to nic nie wywale w powietrze? I jeszcze pytanie, w sumie który kabel w kostce jest, który? I czy to w ogóle ma sens działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem również problem z stałym + na radiu. Niejednokrotnie po zamknięciu drzwi orientowałem się, że muszę ponownie zanurkować do środka i wyłączyć radio. w końcu nie wytrzymałem i doprowadziłem do kostki iso + po stacyjce podpięty pod podświetlenie klawisza świateł awaryjnych. teraz po przekręceniu kluczyka gdy ów klawisz się podświetla uruchamia się również radio i gaśnie po zgaszeniu silnika. wiem że prawidłowo działające radio powinno wyłączyć się dopiero po wyjęciu kluczyka a nie po jego przekręceniu ale mnie takie rozwiązanie satysfakcjonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...