Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko pali.


Patjak19

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to chyba najlepsze rozwiązanie, bo umówmy się, w dzisiejszych czasach immo to żadne zabezpieczenie, co najwyżej 5s. dłużej przy kradzieży

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Racja , pozatym przypomniało mi się , że jak byłem na kompie to pokazało zapłon -12.55 ,czy to prawidłowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem mechanika , który stwierdził , że nie wie co to może byc. Może to przez instalację lpg.?

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem dla pewności pompę paliwa i dalej to samo. Mama zamiar podjechać do gazownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć zawór w butli, odpal sinik i pozwól mu się przełączyć na gaz aby wypalił to co pozostało w rurach, zostaw go na noc (z zakręconą butlą) i spróbuj odpalić ponownie. Sprawdzisz wtedy częściowo szczelność instalacji. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze taki test..... wsiądź do samochodu, przekręć kluczyk na zapłon żeby się kontroli zaświeciły i wyłącz, spróbuj tak ze 4,5 razy żeby pompka ciśnienie nabiła na listwie i spróbuj odpalić, jak odpali po tym zabiegu bez problemu to przypuszczam gdzie może być problem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo (może trochę szybciej łapie ale nie za pierwszym ). Ostatnio trochę bardziej czuć spalonym olejem tyko na benzynie przy zapalaniu i przy gazowaniu na gazie tak nie ma, gdzie samochód nie puści dymu , oleju też nie gubi . Może znowu do filtra syfu naleciało .?

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze to samo? To nie dobrze, myslalem jeszcze ze moze padl ci zaworek kierunkowy i wraca sie paliwo do baku dlatego nie odpala od strzala, a znow co do zapachu oleju to sprawdz sobie odme moze sie przytkala

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przypomniało mi się , że zanim zaczęło się tak dziać to powyżej tak 2300 obr. coś zaczynało syczeć (okolice skrzyni ) jakby była gdzieś w tłumiku dziura. Ale to nie było to ,bo sprawdzałem szczelność tłumika i nie znalazłem żadnej . Działo się to tylko podczas jazdy.Potem tę syczenie  ustało i po pewnym czasie zaczęło się właśnie te jej palenie . Przypomniało mi się , że przyczyną tego był wąż , który odkręcił się od sprężarki klimy i wisiał.

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych oględzinach zauważyłe , że ten wąż jest pęknięty i się zastanawiam czy on też przypadkiem nie ma coś wspólnego z układem dolotowym ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że pompa paliwa działa ? Słychać ją po przekręceniu kluczyka ?  Może prąd nie dochodzi do niej i też nie odpali 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę słychać przy kręceniu rozrusznikiem. Samochód kreci ,ale go zalewa i zapala normalnie za 3 razem ten objaw jest po dłuższym postoju po krótszym postoju gdy chce zapalić łapie normalnie i odrazu gaśnie i tak kilka razy , nie raz jest tak ( ostatnio coraz czesciej ) ,że zapala za 1. Na gazie jest wszystko normalnie (idzie od dołu), a na benzynie chwilę poszarpie i jedzie normalnie tyle że jest przymulona tak od dołu do 2 tyś. obr. powyżej idzie jak szalona .

Identyczny problem.

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wartości pokazuje przepływomierz i czujnik temperatury jak już odpalisz?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz gaz to spróbuj odpalić jego na samym gazie na sekwencji wystarczy trzymać wyłącznik/włącznik gazu i przekręcić kluczyć jak odpali to coś musi być winą paliwa wtrysków itp.(oczywiście takie odpalanie na samym gazie jest nie zdrowe). A jak nie odpali to obstawiam czujnik położenia wału 

Edytowane przez wujek22
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem ja dziś pod kompa  i pokazało mi takie błędy po usunięciu i zapaleniu 

635 Obwód ogrzewania czujnika tlenu - przed konwerterem katalitycznym(tego nie mogłem wykasować przy zapalonym silniku)

6518 P0134 Obwód czujnika O2 - nie wykryto aktywności (bank 1 czujnik 1) 

17978-Uruchomienie silnika Zablokowane przez Immobilizer P1570-35-10

Udało się wykasować wszystkie błędy ale po przejechaniu się wyskoczyły wszystkie te trzy i ten

16505 P0121 Czujnik A pozycji przepustnicy - obwód - problem w działaniu - poza zasięgiem

A tu odczyt z bloków :

 

 

IMG_20180908_152510.jpg

IMG_20180908_152455.jpg

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwólcie ze podepne sie do tematu bo mam cos podobnego mianowicie po dluzszym postoju gdy odpalam za 1 razem to jak koledze wyzej dlawi sie i gasnie a jak za 2 razem odpalam  wszystko gra swietnie. Bylem na vagu i zadnych bledow nie ma. Od czego zacząć sprawdzanie i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patjak19 napisał:

Zacznij od przeczyszczenia przepustnicy.

Ogolnie wykluczylem przepustnice ze wzgledu ze obroty nie faluja tylko ma problem z odpaleniem a gdy odpali to wszystko jest w porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...