Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning Audi A4 B7 2.0 TFSI 200KM


CiżęLipki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam Audi A4 B7 (2006 rok) 2.0 TFSI 200KM i zastanawiam się nad chiptunningiem.

Celowałbym w 250-260KM, bo z tego co mi wiadomo to nie powinno być z tym problemów.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Interesuje mnie na co powinienem zwrócić uwagę, czego się wystrzegać i jak przygotować samochód do chiptunningu.

Słyszałem, że warto zadbać (wymienić) dolot przed wyprawą do firmy, która zajmie się modyfikowaniem oprogramowania. Czy to ma sens (czy może o ile będzie potrzeba to zajmą się tym na miejscu)?

Na koniec, czy możecie polecić kogoś we Wrocławiu, kto profesjonalnie się tym zajmie. Cena jest dla mnie drugorzędna - bardziej zależy mi na tym, aby robota była wykonana dobrze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim diagnostyka, silnik i osprzet powinien byc wstanie bdb jezeli planuje sie jakies modyfikacje, jezeli cos nie do konca dziala jak powinno to najpierw wyeliminowac problemy i dopiero myslec o modach. Co do dolotu, wymianiac nie koniecznie, ale warto w tfsi czyszczenie zrobic (nagar - konsekwencja bezposredniego wtrysku). 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chce zrobić program w 2.0T BWE. Ile uzyskam samym programem a ile z DP. Czy mogę zrobić najpierw program a potem DP. WIEM że korzystniej byłoby odrazu DP i program. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez planuje chipa w 2.0 tfsi , jaki koszt tego dp ? I czy seryjny ic wytrzyma ta moc ? Czy bedzid grzalo dolot ? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dp to z 400-500zł. Seryjny ic wytrzyma, chyba że celujesz w coś około 300km i więcej. To wtedy fmic oraz parę innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no planuje tylko czipa wiec pewnie 235/250km podniesie. Dp obowiazkowy przy czipie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest obowiązkowy, ale zawsze turbo będzie miało lżej i będzie szybciej wstawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile dawaliscie za czipa ? Bo mi mowili 1400/1600 to duzo czy okej ? +dp to trzeba liczyc ok 2 k za dodatkowe ok 40km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć sporo, można dobrego chipa nawet za 500zł zrobić. Trzeba pytać i czytać opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we Wrocławiu dałem 1400 PLN. Myślę, że lepiej wydać trochę więcej i mieć pewność, że jest zrobiony dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CiżęLipki napisał:

Myślę, że lepiej wydać trochę więcej i mieć pewność, że jest zrobiony dobrze. 

Często cena nie idzie w parze z jakością. Znam przypadki gdzie za 1000-1500 zł gotowce wgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zl to mozna dobry obiad zjeść a nie auto programować. Koszt strojenia u sprawdzonego magika w naszym tfsi to 1500-2000 zł. Jak wsadzisz DP i silnik jędrny to pod 280 nawet zrobisz, dalej trzeba zmieniać osprzęt. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od silnika, ja na stage 1 mam 303 konie ale kupe gratów wymienione i silnik po kapitalce. 

Z DP to 265 KM moim zdaniem ze spokojem do zrobienia, a jak silnik zdrowy i nagar wyczyszczony to pod 280 mozna wykręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HOLMATRO napisał:

ja na stage 1 mam 303 konie ale kupe gratów wymienione i silnik po kapitalce. 

Więc to już nie stage1, który jest tylko softem. U Ciebie to co najmniej stage3 bo i wtryski i dp i turbo i fmic tyle, że bez softu.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, afroo. napisał:

Więc to już nie stage1, który jest tylko softem. U Ciebie to co najmniej stage3 bo i wtryski i dp i turbo i fmic tyle, że bez softu.

Zle to ująłem, masz racje, o to mi chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wpadnie na pewni czip, jak tyle idzie wyciagnac to elegancko , moglbys mi wytlumaczyc co to jest to dp ? To przelot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...