Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,6 KRAKÓW


DamianoKrK

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest w Krakowie użytkownik silnika ALZ ????? a4 b6/7 1,6 ???

jeżeli tak to czy można się spotkać w celu porównania pracy silnika? bo może szukam usterki niepotrzebnie.......

będę bardzo wdzięczny i chętnie również podzielę się swoimi doświadczeniami zdobytymi przy poznawaniu podzespołów mojego bolidu ?

Edytowane przez DamianoKrK
literówka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż jestem zainteresowany spotkaniem, mechanicy twierdza ze jest ok, natomiast ja uważam ze praca mojej maszyny jest nieprawidłowa.........?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie może nie ale w jego bardzo bliskich okolicach ;) Tyle że mój motor raczej nie jest dobrym odnośnikiem co do porównania pracy. U mnie sporo rzeczy do roboty się uzbierało i też jego praca nie do końca jest prawidłowa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem chętny na wymianę doświadczeń związanych z tym modelem. Do Krakowa mam kawałek ale jakby znalazło się z kilku użytkowników to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎11 o 22:02, towek napisał:

Też jestem chętny na wymianę doświadczeń związanych z tym modelem. Do Krakowa mam kawałek ale jakby znalazło się z kilku użytkowników to jak najbardziej.

może się ruszy, trzech to już zawsze coś? 

?z tym że dwa motory kulawe............?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2018 o 19:34, DamianoKrK napisał:

może się ruszy, trzech to już zawsze coś? 

?z tym że dwa motory kulawe............?

Aż tak kulawe? Tak to raczej nie pojedziemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Kryspinowa więc jak dalej aktualne możemy sie gdzies w KRK umowic. Tez mam ALZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2018 o 19:34, DamianoKrK napisał:

może się ruszy, trzech to już zawsze coś? 

?z tym że dwa motory kulawe............?

Oj tam zaraz kulawe :D W moim przypadku są to dosłownie pierdoły, które mają jakby nie patrząc znaczny wpływ na pracę tego motoru. Pracuje równo, nie kopci, ale jednak jak przejadę czasem po obwodnicy to i łyknie troszkę oleju wtedy, (przy normalnej jeździe ubytków nie ma). Przypuszczam że odma i cały układ odpowietrzania jest zapchany i cały syf idzie już w dolot. Tyle u mnie jest do zrobienia. W przyszłym miesiącu idzie na serwis to mój mechanik się tym zajmie i zobaczymy co z tego będzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎08‎-‎07 o 11:43, jarobot86 napisał:

Jak tam z tym ustawieniem sie? Weekend pasuje? Sobota albo niedziela. 

jarobot86 sorki że dopiero teraz pisze ale nie miałem dostępu do konta..... dzięki za propozycje i chętnie się spotkam ale teraz mnie nie ma w PL, wracam za tydzień i zaczynam urlopik. Będę od 1 września więc jak najbardziej możemy się spotkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎08‎-‎05 o 08:48, patryq633 napisał:

Oj tam zaraz kulawe :D W moim przypadku są to dosłownie pierdoły, które mają jakby nie patrząc znaczny wpływ na pracę tego motoru. Pracuje równo, nie kopci, ale jednak jak przejadę czasem po obwodnicy to i łyknie troszkę oleju wtedy, (przy normalnej jeździe ubytków nie ma). Przypuszczam że odma i cały układ odpowietrzania jest zapchany i cały syf idzie już w dolot. Tyle u mnie jest do zrobienia. W przyszłym miesiącu idzie na serwis to mój mechanik się tym zajmie i zobaczymy co z tego będzie :)

u mnie też pewnie jakaś pierdoła, ale na razie nikt nie może się jej dopatrzeć......? w naszych ALZ odma to tylko rura stanowiąca odpowietrzenie korbowodu...... https://allegro.pl/odma-waz-przewod-filtra-vw-passat-b5-fl-1-6-alz-i7446326021.html nie wydaje mi się aby się ona mogła zapchać bo jest dość dużej średnicy, chociaż mogę się mylić. W innych silnikach np. 1,4 16v w WV Golfie VI odma ma kształt takiej puszki z kanalikami i one rzeczywiście się zatykały tym syfem....

u siebie zdejmowałem kolektor ssący więc miałem odmę jak na talerzu.... jest zabezpieczona spinką. Odma czyściutka, leciutko tylko przyklejona co jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna inicjatywa ! Pochwalić  ją tylko wypada ,i gdybym miał bliżej, napewno wziaiałbym udział w tym spotkaniu. Pozdr. WW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a na jakim oleju jezdzicie? Co do spotkania moze prościej nagrac filmik na poczatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fwl7 napisał:

koledzy a na jakim oleju jezdzicie? Co do spotkania moze prościej nagrac filmik na poczatek?

Obecnie mam wlany Total Quartz Ineo MC3 5w30, i jestem z niego zadowolony, w porównaniu do castrola którego miałem wlanego wcześniej to mógłbym wręcz stwierdzić że niebo a ziemia...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a konkretnie a w czym ta roznice widzisz? Moze tez totala zaleje nastepnym razem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie leje osobiście motula 5w40 x-clean, też miałem dylematy czy może lepiej lać Mobila, Shela itp. a może zostać przy Castrolu, który był zalany. Doszedłem jednak do wniosku, że każdy markowy olej z pewnego źródła, spełniający normę i co najważniejsze zmieniany co 10-12 tyś będzie idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fwl7 napisał:

Kolego a konkretnie a w czym ta roznice widzisz? Moze tez totala zaleje nastepnym razem:))

Lepiej odpala, silnik dużo ciszej pracuje i co najważniejsze brak jakiegokolwiek poboru oleju podczas gdy jak jeździłem na castrolu to 0.5L na 1000km potrafił wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4B6 203 ALZ 1,6 8V ,Od 4 lat stosuję olej Shell 10W 40   półsyntetyk.Przebieg silnika 170 tys.(rzeczywisty) a  mies.    przebieg ok.500km.Przeważnie trasa 200km w jedną stronę.Wcześniej był Motul,ale za drogi,a ten shell jest akurat do tego silnika.Nie ma wycieków, to "bierze" (spala) okolo 200 ml/1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...