Nowicjusz - wątek powitalny

Hugo

Witam serdecznie w klubie :a4fan: Mam nadzieję, że znajdziesz informacje jakich szukasz i forum będzie pomocne. Pozdrawiam :hi:

• Odpowiedzi 415.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

• Cuber

• PABLO

• wrclaguna

• Wihajster

19996

Top użytkownicy w tym temacie

,,,

Witam wszystkim serdecznie kupiłem jakiś czas temu A4 B8 i teraz przyszedł czas się przywitać. Pozdrawiam

image.png

Edytowane przez Łobuz

,,,

Witam wszystkich forumowiczów! :)

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu Audi A4/B5/99.

2irnjwh.jpg

Jest to moje pierwsze auto dlatego też będę się starał "chłonąć" informację jakie znajdują się na forum :)

Pozdrawiam! :)

,,,

Witam . Od jakiegoś czasu jestem właścicielem audi ą4 b8 allroad 2014 rok .

,,,

Witam wszystkich na forum, ??

Spoiler

Jeśli wszystko dobrze pójdzie lada moment stanę się dumnym posiadaczem swojej pierwszej Audicy. Na oku jest A4 B8 Limuzyna z 2.0 TDI 143/177 KM i manualną skrzynią biegów. Dużo czytałem o tych silnikach i większość opinii utwierdza mnie w przekonaniu że to dobry wybór.  Mam problem natomiast z paroma kwestiami podczas zakupu auta na które mam nadzieję jakaś dobra dusza odpowie mi:

1. Sprawdzenie auta w ASO - ostatnio byłem zobaczyć na żywo pierwszą sztukę, Pani w komisie powiedziała mi że nie można auta sprawdzić w ASO ponieważ może to zrobić jedynie właściciel i nic się nie dowiem. Szukając informacji na ten temat nie umiem znaleźć jednoznacznej. Część osób mówi że to prawda, inni zaś że ASO bez problemu udostępniło im historię napraw.

2. Jeśli powyższa kwestia to prawda, jak zatem sprawdzić historię co było robione w aucie - ufać ślepo pieczątce w książce serwisowej? A jeśli jest ona zza granicy i w obcym języku? Google tłumacz i każde słowo z książki poklei tłumaczyć raczej odpada

3. Jaka powinna być warstwa lakieru +/- podczas sprawdzania czujnikiem i ile mogą wynosić różnice na poszczególnych elementach?

4. Tutaj może ogólnie - na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu? Oprócz podstaw w każdym aucie jak wycieki na silniku, lakier, wytarcie elementów itp. jest coś na co warto zwrócić szczególną uwagę w tym danym modelu?

Pytania mogą się wydać dla niektórych śmieszne/głupie/nie w tym miejscu i jeśli ktoś musi to głośno powiedzieć to  proszę bardzo, mnie jednak odpowiedzi na nie będą bardzo przydatne, jeśli ktoś może coś doradzić spoza puli pytań jestem chętny chłonąć naukę ?. Jeśli temat nie jest w odpowiednim dziale proszę admina o jego przeniesienie i pozdrawiam.

*Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Nowicjusz - Jesteś nowy na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać."
Zapraszam tu ->Regulamin. Tu się tylko witamy.

*Proszę uzupełnić profil.

Witam wszystkich forumowiczów,

Spoiler

długo śledzę posty na forum i przy okazji problemu, którego nie mogę znaleźć postanowiłem (w końcu) się zarejestrować. A problem tkwi w: Zmieniłem zderzak na S-line i potrzebuję nr kierownicy powietrza jak powinna być. Rzeźba nie wchodzi w grę. Oryginalna w standardzie była 8E0117335Q.

Pozdrawiam

Zapraszam tu ->Regulamin. Tu się tylko witamy.

,,,

Witam wszystkich uzytkowników :) narazie jeżdze oplem ? Ale mam zamiar kupic a4b7 1.8t wiec forum bedzie mega przydatne. Pozdrawiam

,,,

Witam serdecznie wszystkich użytkowników i ludzi "błądzących" między innymi markami niż Audi ;)

Póki co nadal jestem "błądzącym" posiadaczem VW, ale przymierzam się do zakupu A4. Mam nadzieję, na pomoc w zakupie oraz dalszej eksploatacji.

Pozdrawiam!

Szymon