Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta cewka wysokiego.


dzac4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie padła cewka wysokiego. Co kupić nową samą cewkę Magneti Marelii i przełożyć moduł. Czy używkę. Jakie wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z jakością Magneti ale chyba tam masz je bez problemu.

Ja montowałem zwykle Beru lub NGK, powinna wytrzymać co najmniej 200 tys. km

Co do używki to różnie bywa zależy na co trafisz, może pojeździsz długo ale czasem tylko kilka tysięcy kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używkę a winny okazał się przewód jednej swiecy na wyjsciu z cewki.  Nowe przewody kupione niecały rok temu. Własnie Magneti Marelii.

Teraz inny problem.

Po wyjęciu przepustnicy i jej wyczyszczeniu niby wszystko OK ale podczas spokojnej miejskiej jeździe auto na wolnych obrotach podnosi je do 1200. Lekkie przegazowanie i wraca do 900. Adoptować ? Czy może zbyt mocno linka naciągnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu przepustnicy za każdym razem powinno się ją zaadoptować, a tak po za sprawą, masz przepustnice na linke? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak linka powinna być ustawiona? Może te j**ane obroty są właśnie spowodowane zbyt napiętą linką od przepustnicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, k232 napisał:

Jak linka powinna być ustawiona? Może te j**ane obroty są właśnie spowodowane zbyt napiętą linką od przepustnicy..

Z tego co pamiętam to w moim drugim aucie w domu, passacie b4 linka od gazu ma troszkę luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś a4 1.6 ahl i też padła cewka-założyłem nową magneti marelli za 240 zł i fura nawet nie zagadała:)oddałem na gwarancji i dali drugą ale za miesiąc sprzedałem auto. Też miałem problem z obrotami po czyszczeniu przepustnicy(była na linkę)-byłem u kilku magików i nikt nie dał sobie rady z adaptacją a po ok tygodniu falowanie ustało samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...