Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Xenon na Bi-Xenon + DRL


tsluszniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ktoś z Was przerabiał temat przeróbki oryginalnych Xenonów na Bi-Xenon + DRL? 

Poza zmianą projektorów na BiX da się użyć H7, która już jest w Xenonie jako DRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientowałem to jest sporo rzezania , lepiej kupić ori bixy i tam zmienić soczewki na lepsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy, które robią takie modyfikacje. Np. HIDRETROFIT. Chcą za to 550 zł za parę lamp. Modyfikacja polega na wymianie projektora. Kusi ta cena i zastanawiam się czy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. to? https://hidretrofit.pl/sklep/hella-gen-3-bi-xenon/

 

"... Trzecia generacja soczewek bi-xenonowych Helli posiada kilka ulepszeń względem wersji Classic – odbłyśnik wykonany jest nie z wytłoczki stalowej a z odlewu duraluminium , stały stalowy stelaż soczewki oraz oprawkę która umożliwia montaż żarnika xenonowego niemal każdego rodzaju – D1S D2S D3S D4S."

Czyli zostawiam swój żarnik D1S, który mam teraz. 

 

Teraz doczytałem skąd taka niska cena (550 zł za parę):

"... Projektory nie są nowe, ale w przeciwieństwie do tych które kupisz na portalach aukcyjnych  kilka złotych mniej – HidRetrofit.pl gwarantuje że  otrzymasz w pełni sprawny produkt z przewodami, oprawki etc,  bez wpływających na wydajność uszkodzeń odbłyśników."

Edytowane przez tsluszniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które podałeś w linku mają średnicę 3".Żeby to zamontować w lampie Xenon (ORI 2,5") to trzeba ją rozklejać i rzeźbić. Tak samo jest z resztą w przypadku montażu projektora z B8 do Twojej lampy. BTW czemu chcesz zmienić projektor na bixa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce założyć MCE z B7 i skorzystać z tego, że po przeróbce na bixy miałbym H7 do DRL. A oryginale bixy (całe lampy) kosztują więcej niż tysiaka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby dołożyć DRL B7 nie musisz zmieniać obecnego xenona na bixa. Stąd moje pytanie dlaczego chcesz zmieniać projektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Czytając post o swapie MCE z B7 do B6 zrozumiałem, że jest tam jakiś problem z odpowiednim zakodowaniem lamp xenonowych. O ile się nie mylę to było tam też coś napisane na temat rozwiązania tego problemu z przekaznikiem. Ale w sumie nie wiem czy nie wolę zmienić przy okazji projektorów na bi-xenonowe.. Moje i tak już średnio świecą i pewnie coś bym musiał z nimi robić, a nie musiałbym dokładać przekaznika, tylko pogrzebać trochę w kabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik jest potrzebny do włącznika DRL przy dokładnym module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Opiszesz coś węcej, albo dasz link do opisu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak przekładam całe MCE z B7 (mam B6) to potrzebny jest jakiś dodatkowy przekaźnik? 

Teraz już kompletnie się pogubiłem .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...